VDU sezoną pradėjo gražia pergale prieš VU

Spalio 10 d., 18.30 val., Vytauto Didžiojo universiteto Sporto centre vyko pirmosios naujojo Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) sezono rungtynės tarp lygos daugkartinių čempionų Vytauto Didžiojo universiteto žaidėjų ir Vilniaus universiteto komandos, kuri anksčiau žaidė antrajame divizione. Nors rungtynės nebuvo lengvos, VDU įrodė savo pranašumą ir pasiekė pergalę rezultatu 90:75 (28:15, 19:16, 21:23, 22:21).

Paulius Bakanauskas,
paulius.bakanauskas@fc.vdu.lt

Pirmosios LSKL sezono rungtynės VDU komandai prasidėjo įtemptai – sužaidus pusę kėlinio, komandos savo sąskaitose turėjo po lygiai taškų (12:12). Tačiau treneriui A. Juknevičiui atlikus keitimus, VDU dar nesibaigus pirmajam varžybų ketvirčiui smarkiai pagerino savo žaidimą. Universiteto krepšininkai V. Čepukaitis (6 tšk.) ir D. Girdvila (6 tšk.) ženkliai prisidėjo prie įspūdingo spurto 16:3, po kurio švieslentėje puikavosi nemenka persvara – 28:15.

Antrajame ir trečiajame kėliniuose vyko lygi kova. LSKL debiutantė VU krepšinio komanda vis stengėsi neleisti varžovams atitolti, siekė sumažinti skirtumą iki vienženklio.  Tačiau ir šilto, ir šalto matę VDU krepšininkai neleisdavo jų pasivyti ir atsakydavo sėkmingomis atakomis. Po trijų kėlinių komandas skyrė keturiolika taškų – 68:54.

Galbūt nenorėdami nuvilti savo žiūrovų, paskutiniajame kėlinyje Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkai susiėmė ir, D. Girdvilos tritaškių dėka, susikrovė triuškinančią 23 taškų persvarą. Vilniaus universiteto atstovai, nepaisydami nuovargio ir didelio deficito, susikaupė savo „gulbės giesmei“ ir spurtavo 9:0. Tačiau tuo šis mėginimas sugrąžinti intrigą ir baigėsi – R. Jakštas atsakė į jį tritaškiu ir, VDU pradėjus aktyviau gintis, rungtynių nugalėtojas tapo aiškus.

VDU gretose rezultatyviausiai žaidė R. Jakštas (14 tšk.), Ž. Janavičius ir V. Čepukaitis (po 13 tšk.), S. Sander Vene ir D. Girdvila (po 12 tšk.).

Daugiau informacijos apie rungtynes, statistiką ir nuotraukų galeriją galite rasti čia.