VDU Senato pirmininku išrinktas prof. Zigmas Lydeka

Lapkričio 18 d. Vytauto Didžiojo universiteto Senato posėdžio metu penkerių metų kadencijai sudarytas naujasis Senatas. Senato pirmininku išrinktas profesorius habil. dr. Zigmas Lydeka.

Į pirmininko poziciją buvo pasiūlyti trys kandidatai: prof. habil. dr. Z. Lydeka, prof. dr. Vilma Žydžiūnaitė ir prof. dr. Leonidas Donskis. Prof. dr. V. Žydžiūnaitė kandidatūrą atsiėmė.

Šio posėdžio metu prof. Zigmui Lydekai, ėjusiam VDU rektoriaus pareigas 2006-2015 m., įteiktas Rektoriaus emerito diplomas.

Naujojo Senato pirmininko iniciatyva sudaryta darbo grupė, kuri parengs keturių Senato komitetų reguliaminų projektus. Jie bus svarstomi Senato posėdyje gruodžio 2 d.

Šiuo metu Senatą sudaro 55 nariai – mokslininkai ir studentai. Senatas yra kolegiali universiteto akademinių reikalų valdymo institucija. Daugiau apie Senato funkcijas ir sudėtį – skiltyje „Struktūra ir valdymas“.