VDU rūpinasi 1863 m. sukilimo paveldo išsaugojimu

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete įvyko projekto „Rūpinamės 1863 m. sukilimo paveldu“ uždarymo šventė. Renginio metu dalyviai pristatė savo darbus, o geriausiųjų autoriai buvo apdovanoti. VDU Adomo Mickevičiaus lenkų kalbos ir kultūros klubas surengė veiklos pristatymą.

Šio projekto tikslas – skatinti bendravimą tarp moksleivių iš mokyklų, kuriose mokoma skirtingomis kalbomis, ir išsaugoti nuo užmaršties 1863 m. sukilimo istorinius ženklus. Mokiniai projekto metu savo aplinkoje ieškojo šį sukilimą menančių istorinių ženklų, juos tyrinėjo, aprašinėjo, rūpinosi ir skleidė informaciją. Moksleivių sukurti fotoreportažai, trumpi filmukai, nuotraukos su komentarais ir aprašymai yra patalpinti tam skirtuose tinklalapiuose lietuvių ir lenkų kalbomis.

Projekto organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje, LR švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos kultūrų forumas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Lietuvos dailės muziejus, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas.

Kviečiame žiūrėti Viktorijos Kalaimaitės (vkalaimaite@gmail.com) fotoreportažą.

Kviečiame susipažinti su VDU Adomo Mickevičiaus lenkų kalbos ir kultūros klubo 2013 m. ataskaita.