VDU – renginiai žymiam mokslininkui prof. R. Laužackui atminti

Gegužės 27–28 dienomis Vytauto Didžiojo universitete bus minimos žymaus mokslininko ir pedagogo prof. Rimanto Laužacko 60-osios gimimo metinės. Šia proga vyks tarptautinė mokslinė konferencija, bus atidaryta profesoriaus  vardo auditorija, pristatyta jo gyvenimą ir darbus iliustruojanti knyga „Pasirinkto kelio teisingumą geriausiai parodo gyvenimas“.

Prof. R. Laužackas – profesinio rengimo metodologijos pradininkas Lietuvoje

„Palankiai susiklosčius gyvenimo aplinkybėms, birželio 26-ąją  Lietuvos mokslo visuomenė būtų iškiliai ir džiugiai minėjusi žymaus mokslininko ir pedagogo, VDU studijų prorektoriaus  prof. Rimanto Laužacko 60-ąsias gimimo metines. Deja, likimas lėmė kitaip: profesoriaus netekome prieš metus“, – apgailestaudamas sakė VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka.

Profesorius buvo profesinio rengimo metodologijos pradininkas Lietuvoje. Pasak kolegų, jis, būdamas sąžiningas, atsakingas ir be galo darbštus žmogus, gebėjo aprėpti daugelį edukologijos sričių, ypač profesinės edukologijos, kurioje paliko ryškų pėdsaką.

„R. Laužackas atliko svarbią mokslinę misiją – inicijavo svarbius ir ir tuo metu labai reikalingus profesinio rengimo politikos sprendimus, tam pasitelkdamas plačią ir atvirą mokslo, politikos ir praktikos atstovų diskusiją. Remdamasis kitų šalių patirtimi, savo moksliniais ir praktiniais darbais profesorius visų pirma siekė užtikrinti, kad profesinis rengimas tenkintų valstybės socialinius ir rinkos ekonomikos poreikius“, – teigia ŠMM bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo departamento direktoriaus pavaduotojas Romualdas Pusvaškis.

Profesoriui ne mažiau rūpėjo ir tai, kad profesinis rengimas skatintų pažangą ir užtikrintų visų gyvenimo sričių integraciją į vientisos Europos erdvę, kurioje vyrautų aukštos kokybės mokymasis, teikiantis išsilavinimą „ateities Europai“. Paskutiniaisiais savo gyvenimo ir mokslinės veiklos metais jis aktyviai dalyvavo kuriant Lietuvos nacionalinę kvalifikacijų sistemą ir kvalifikacijų sandarą.

Profesoriaus darbai įkvėpė jaunuosius mokslininkus

„Žvelgiant į prof. Rimanto Laužacko gyvenimą, prieš mūsų akis atsiskleidžia nepaprastai ramaus, mąstančio, plataus akiračio, intelektualaus, kūrybingo ir ištikimo savo mokslinėms idėjoms žmogaus paveikslas. Jis savo pavyzdžiu kilniems darbams įkvėpė ne vieną Lietuvos edukologijos mokslininką, parengė ištisą jaunų mokslų daktarų kartą“, – pasakojo VDU profesorė Laima Sajienė.

Profesoriaus R. Laužacko atminimui skirtą tarptautinę mokslinę konferenciją „Sistemoteorinės profesinio rengimo kaitos dimensijos“ organizuoja Vytauto Didžiojo universitetas ir Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija. Pasak organizatorių, šis renginys – tai ilgus metus trukusių mokslinių tyrimų apibendrinimas ir diskusija apie profesoriaus mokslinių idėjų tęstinumą bei tarptautinį bendradarbiavimą.

„Plėtodami mokslinę veiklą profesinio rengimo srityje, siekiame metodologiškai pagrįsti profesinio rengimo sistemos kaitą, vertinant ją Lietuvos ir pasaulio veiklos procesų bei profesinio rengimo sąveikos kontekste. Be to, trokštame pasirūpinti šios sistemos intelektiniu potencialu, kad galėtume ugdyti visų lygių profesinio rengimo profesionalus“, –  sakė prof. Laima Sajienė.

Daugiau informacijos rasite konferencijos programoje bei specialiame tiklalapyje.