VDU „Psichologų savaitė“ – nuo akcijų iki kongreso

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Socialinių mokslų fakultetas (SMF) gegužės 3-7 dienomis organizuoja renginių ciklą „Psichologų savaitė“, skirtą fakulteto 25-mečiui paminėti. SMF Teorinės psichologijos katedra kviečia dalyvauti visą universiteto bendruomenę, absolventus, psichologus ir socialinius partnerius.

„Fakultetas savo 25-metį pasitinka labai įvairiais renginiais: nuo socialinių akcijų iki mokslinio kongreso“,  –  programą pristato VDU Teorinės psichologijos katedros lektorė ir psichologė dr. Loreta Zajančkauskaitė-Staskevičienė.

Psichologų praktikų pavyzdžiai

„Psichologų savaitė“ gegužės 3 dieną prasidės nuo VDU Psichologų bendruomenės narių organizuojamos viešos akcijos „Paleisk liūdesį“. Po jos vyks  VDU Psichologų absolventų klubo organizuojama diskusija „Psichologo privati praktika Lietuvoje: misija įmanoma!“. Jos metu bus ne tik unikali galimybė susitikti su savo kurso draugais, minint VDU Absolvento dieną, bet ir išgirsti patyrusių psichologų praktikų sėkmės istorijas apie privačios veiklos vykdymą. Diskusiją moderuos VDU Bendrosios psichologijos katedros lektorius dr. Rytis Pakrosnis.

Šokis – būtinas sveikatai?

Gegužės 4 dieną vyks mokslinė konferencija „Šiuolaikinė mokyklinė, organizacinė ir sveikatos psichologija VDU magistrų darbuose“. Konferencijoje bus pristatomi tyrimų rezultatai apie psichologinės ir socialinės įtakos reikšmę sėkmingam senėjimui, diskutuojama ar šokio praktikos ir terapijos turi ką nors bendro su psichine sveikata. SMF magistrantai analizuos religingumo paauglystėje bei patyčių ir tolerancijos klausimus. Konferencijos metu, besidomintiems darbuotojų ir darbdavių tarpusavio santykių psichologija bei darbo organizavimu, bus puiki proga padiskutuoti su tyrėjais.

Streso valdymo patarimai

„Psichologų savaitės“ viešų paskaitų metu bus aptariamos ir itin aktualios visuomenės problemos. VDU psichologijos dėstytoja dr. Laura Šeibokaitė ves paskaitą „Ką veikia automobilis, kai aš vairuoju išgėręs: lūkesčiai ir realybė“. VDU prof. dr. Aidas Perminas pranešimu „Stresas: kaip jį pažinti ir įveikti“ bandys pateikti praktinius patarimus, kaip elgtis kasdieninėse stresinėse situacijose.

Anot dr. Loreta Zajančkauskaitės-Staskevičienės, vienas svarbiausių „Psichologų savaitės“  renginių – gegužės 6 – 7 d. vyksiantis Lietuvos psichologų kongresas „Psichologija: mokslu grindžiama praktika žmogui ir visuomenei“. Kongrese įvairių bus pristatomi įvairių sričių psichologų pranešimai, vyks diskusijos, simpoziumai ir  mokslinių pranešimų sesijos.

„Psichologų savaitė“ programa

Būtina išsankstinė registracija.