VDU profesoriai – tarp įtakingiausių Lietuvos žmonių

VDU profesoriai Leonidas Donskis ir Egidijus Aleksandravičius pateko į įtakingiausių Lietuvos žmonių sąrašą, kuris buvo sudarytas atlikus Lietuvos elito nuomonės tyrimą ir reprezentatyvų Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimą.

Naujienų portalo DELFI užsakymu atliktuose tyrimuose filosofas, VDU profesorius Leonidas Donskis buvo išrinktas pačiu įtakingiausiu Lietuvos žmogumi visuomenininkų ir kitų profesionalų kategorijoje – profesorius joje užėmė pirmąją vietą. Istorikas, VDU Lietuvių išeivijos instituto direktorius prof. Egidijus Aleksandravičius šioje kategorijoje užėmė 17 vietą.

Pasak prof. L. Donskio, jis savo balso svarumą labiausiai jautė vesdamas televizijos laidą „Be pykčio“, kai laidos reitingai buvo nemaži.

„Tuo metu supratau, kad tai nėra pramanas, kad mano ir į mane panašių žmonių nuomonė gali būti kažkiek svarbi. Pagaliau, būdamas nenaivus, supratau ir tai, kad mano išrinkimas į Europos Parlamentą buvo ne kas kita kaip žmonių atsidėkojimas už laidą. Aš gi nebuvau jokios partijos narys, tiesiog žmonės mane traktavo kaip inteligentą, kuris turi šalyje svarbią nuomonę. Bet dabar sunkiai galėčiau ką pasakyti, nes kai esi pedagoginėje terpėje, mąstai visai kitaip“, – Delfi.lt sakė prof. L. Donskis.

Apie tyrimą