VDU prof. R. Žukienės knygoje – apie karus Lietuvoje

Pasibaigus ES struktūrinių fondų lėšomis vykdytam VDU projektui „Lietuva karuose: kultūra, tapatybės, egzilis“, jo vadovė, VDU Menų fakulteto profesorė Rasutė Žukienė kartu su Lietuvos kultūros tyrimų instituto vyr. mokslo darbuotoja prof. Giedre Jankevičiūte parengė knygą „The Art of Identity and Memory: Toward a Cultural History of the Two World Wars in Lithuania“ („Tapatybės ir atminties menas: link dviejų pasaulinių karų kultūrinės istorijos Lietuvoje“), kurią išleido Bostono leidykla „Academic Studies Press“.

Knygoje skelbiami įvairūs straipsniai, siekiantys atskleisti būtinybę vidurio ir Rytų Europos patirtį, kuri buvo iki šiol daugiausia ignoruojama, integruoti į besivystančius pasaulio karų eros tyrinėjimus. Straipsnių rinkinyje yra įvardijamas iššūkis pasiekti praplėstą istorinę bei meninę perspektyvą ir galiausiai yra įvykdomas.

Prof. Rasutė Žukienė yra menotyrininkė, humanitarinių mokslų daktarė, VDU Menotyros katedros profesorė, Lietuvos mokslo tarybos programų ekspertė, V. Adamkaus muziejaus-bibliotekos steigimo iniciatyvinės grupės narė, Kauno m. savivaldybės J. Vienožinskio premijos komiteto narė, Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus tarybos narė, Lietuvių išeivijos dailės fondo (Lewben) ekspertė. Tarp jos mokslinių tyrimų prioritetų – M. K. Čiurlionio kūryba, Lenkijos, Rusijos ir Baltijos šalių kultūrų  ryšiai ir meniniai kontaktai su Europos kultūra XX a., lietuvių išeivijos dailė Europoje ir JAV po II pasaulinio karo, muziejininkystė, modernizmo dailė, kultūros animacija, šiuolaikinio Lietuvos ir Europos meno raida.