VDU prof. R. Požerskis Seime pristatė fotografijų parodą

Sausio 10 d., Seimo II rūmų parodų galerijoje, pristatyta Laisvės gynimo 21-osioms metinėms paminėti skirta fotomenininko Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto, Šiuolaikinių menų katedros profesoriaus Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Lietuva 1988–1993. Sausio 13-ajai atminti“.

Parodoje, pirmą kartą rodytoje 2003 metais Vokietijos Burghausen fotografijos muziejuje, vėliau – įvairiuose Lietuvos miestuose, VDU prof. R. Požerskis fotografine kalba pasakoja apie svarbiausius įvykius, atspindinčius Lietuvos kelią į nepriklausomybę: Baltijos kelią, Lietuvos kariuomenės atkūrimą, laisvės gynimą 1991 metų sausio 13-ąją, Rusijos kariuomenės pasitraukimą.

Romualdas Požerskis gimė 1951 m. Vilniuje. 1975 m., baigęs tuometinį Kauno Politechnikos instituto Elektrotechnikos fakultetą, pradėjo dirbti Lietuvos fotografijos meno draugijos Kauno skyriuje. Nuo 1976 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Nuo 1980 m. buvo laisvas fotografas ir rengė fotografijas Lietuvos bei užsienio spaudai. Nuo 1993 m. Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto, Menotyros katedros lektorius. Nuo 2011 m. Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto, Šiuolaikinių menų katedros profesorius.

1990 m. R. Požerskiui suteiktas Lietuvos Nacionalinės premijos laureato vardas. 2004 m. už indėlį į Europos kultūros paveldo puoselėjimą ir saugojimą, Vienos universitete Austrijoje įteikta mecenato iš Hamburgo Alfredo Toepferio premija. 2005 m. ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi. 2006 m. Lenkijos prezidento „Auksiniu Kryžiumi“, už nuopelnus plėtojant Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą.

Paroda Seimo II rūmų galerijoje veiks kasdien sausio 10 – vasario 6 dienomis nuo 8 iki 17 val.

Pranešimas paruoštas remiantis www.lrs.lt informacija.