VDU prof. Laimai Šinkūnaitei skiriama Kauno mokslo premija

Kauno miesto taryba lapkričio 13 d. surengtame posėdyje pritarė sprendimui skirti dvi Kauno mokslo premijas. Viena iš jų skiriama Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų fakulteto profesorei Laimai Šinkūnaitei, įvertinant nuopelnus humanitarinių ir socialinių mokslų srityje bei menotyrininkės ilgametį mokslinį darbą tyrinėjant Kauno sakralinį paveldą.

Prof. Laima Šinkūnaitė – Lietuvos menotyrininkė, meno istorikė. 2009 m. VDU Senatas jai suteikė profesorės vardą (2008 m. buvo parengtas ir paskelbtas tyrimas „Dvasingumo meninė raiška Lietuvos katalikų bažnyčių baroko dailėje“).

Pagrindiniai profesorės moksliniai interesai: bažnytinės dailės paveldas, Lietuvos senosios ir XX a. dailės istorija, muziejininkystė, Lietuvos kultūros paveldas, XVII amžius: Europos ir Lietuvos meno istorija.

Premijos, kuri įsteigta prieš 5 metus, dydis dabar siekia 5 tūkstančius eurų.