VDU pristato geriausių Lietuvos architektų darbus

Visą rugsėjo ir spalio mėnesį laikinojoje sostinėje karaliauja architektūra – vyksta pirmasis tarptautinis Kauno architektūros festivalis „KAFe 2013“. Šia proga festivalio partneris Vytauto Didžiojo universitetas per artimiausius mėnesius Kaune pristatys geriausių Lietuvos architektų biurų projektus ir darbus.

Festivalio vadovo Gintaro Balčyčio teigimu, renginį įkvėpė siekis supažindinti plačiąją visuomenę su šiandienine architektūra. „Šiuo metu architektūrinis šalies gyvenimas gana monotoniškas: retai organizuojamos asmeninės ir nacionalinės parodos, unikalių statinių beveik nestatoma, mažai turime informacijos apie architektus. Festivalį „KAFe 2013“ organizuoti paskatino noras pristatyti visuomenei nūdienos architektūros tendencijas ir pasiekimus, padėti suprasti architektūrą kaip meno objektą, suteikti tam reikalingų žinių“, – paaiškino „KAFe 2013“ organizatorius.

Nuo rugsėjo 17 d. VDU didžiosios salės II a. fojė (S. Daukanto g. 28) veikia Audriaus Ambraso architektų biuro darbų paroda „21 maketas“, kurioje nuotraukomis pateikiama 21 projekto istorija. Darbinių maketų nuotraukos atspindi procesą, formos paiešką – palyginant jas su pastatų fotografijomis, galima pamatyti pirminės idėjos sėkmingą (arba ne) realizavimą. Nėra galimybių išsaugoti visus maketus, ypač darbinius, tačiau nuotraukos išlieka – jos primena projektų istorijas. Paroda „21 maketas“ kviečia susipažinti su šiomis nuotraukomis iki spalio 6 dienos.

Verslo lyderių centre BLC (K. Donelaičio g. 62) nuo spalio 1 d., antradienio, 18 val. bus galima susipažinti su Lietuvos architektų darbais, dalyvavusiais tarptautiniuose konkursuose. Juose atsispindi mūsų šalies atstovų kūrybiškumas, gebėjimas reaguoti į pasaulines tendencijas, taikyti naujas technologijas. Šia paroda siekiama ne tik prisidėti prie platesnės architektūros sklaidos, bet ir parodyti didelį Lietuvos architektų kūrybinį potencialą, jų pastangas ir gebėjimus varžytis globalioje architektūros rinkoje. Parodą visi norintys galės aplankyti iki spalio 30 d.

Dar vieną parodą spalio 8 d., antradienį, 18 val. VDU didžiosios salės I a. fojė (S. Daukanto g. 28) kauniečiams ir miesto svečiams pasiūlys architekto Rolando Paleko „Arch-studija“, aktyviai dalyvaujanti respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, pleneruose, parodose. Tarp ekspozicijoje pristatomų objektų – Vilniaus universiteto biblioteka, Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras, parodų ir konferencijų centras „Litexpo“, LNK televizijos studijų pastatas, viešbučio „Lietuva“ rekonstrukcija, „Sweco“ FFNS (Švedija) ir t. t. Paroda veiks iki spalio 31 d.

Kitas festivalio „KAFe 2013“ renginys, prisidedantis prie architektūrinio pagyvėjimo Kaune – visuomenės susitikimas su ypatingu svečiu, šveicarų architektu Mario Botta. Pasauliniu mastu žinomas architektas spalio 4 d., 16 val. VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28, II a.) surengs viešą diskusiją anglų kalba, kurios metu jis aptars savo darbus ir modernią architektūrą.

Architekto M. Bottos braižą galima pastebėti statiniuose Šveicarijoje (ypač Tičino regione), Prancūzijoje, JAV. Tarp jo darbų – „Mediatheque“ Vilerbane, Evrio katedra, San Francisko šiuolaikinio meno muziejus, kupolas „Euro-Park“ Vokietijoje ir t. t. Mario Bottos viešnagę Lietuvoje remia projektas „Lietuva – Tičinas: gidas“.

Vytauto Didžiojo universitetas šiais ir kitais renginiais siekia prisidėti prie Kauno kultūrinio gyvenimo – VDU remia ne tik „KAFe 2013“, bet ir Tarptautinį Kauno kino festivalį, tarptautinį šokio festivalį „Aura“ ir kitus visam miestui skirtus kultūros renginius.

Festivalio „KAFe 2013“ tinklalapis