VDU prisijungė prie „United Nations Academic Impact“

Vytauto Didžiojo universitetas tapo iniciatyvos „United Nations Academic Impact“ (UNAI, „Jungtinių Tautų akademinė įtaka“) nariu. Šiai iniciatyvai priklauso daugiau nei 1000 aukštųjų mokyklų iš 120 valstybių, kartu su JT siekiančių įgyvendinti tikslus, susijusius su taika, žmogaus teisėmis ir darniu vystymu pasaulyje.

Pasak Jo Ekscelencijos JT Generalinio Sekretoriaus Ban Ki-moono, ši iniciatyva siekia sukurti globalinį protų judėjimą, kuris skatintų naują intelektualinės socialinės atsakomybės kultūrą. „Dalindamiesi idėjomis tarp sienų ir disciplinų, galime rasti sprendimus tarpusavyje susijusioms problemoms, kurios sukelia tiek daug kančių. Klimato kaita nėra tik aplinkosaugos grėsmė – ji glaudžiai susijusi su skurdu. Skurdas sietinas ne tik su darbu, jis tiesiogiai susijęs su maisto užtikrinimu. Maisto užtikrinimas daro įtaką sveikatai. Sveikata paveikia vaikų kartas. Vaikams priklauso raktai į mūsų ateitį. O švietimas gali prisidėti prie pažangos visose šiose srityse“, – sakė JT vadovas.

Universitetui įteiktas oficialus UNAI sertifikatas, kurį pasirašė Jungtinių Tautų Viešosios informacijos departamento vadovas Peteris Launsky-Tieffenthalis. Dokumente primenama, kad kiekvienas iniciatyvos „United Nations Academic Impact“ narys įsipareigoja per vienerius metus įgyvendinti bent vieną projektą, kuris palaikytų vieną iš dešimties UNAI principų.

UNAI principai

• Atsidavimas JT Chartijos principams
  • Žmogaus teisės
  • Švietimo galimybė visiems
  • Aukštojo išsilavinimo galimybė visiems norintiems
  • Aukštojo išsilavinimo gebėjimų ugdymas
  • Globali pilietybė
  • Taika ir konfliktų sprendimas
  • Kova su skurdu
  • Tvarumas
  • Tarpkultūrinis dialogas, „atpratinimas“ nuo netolerancijos.

Lapkričio viduryje Vytauto Didžiojo universitetas sutvirtino ryšius su Jungtinėmis Tautomis – universitete ir Lietuvoje pirmą kartą lankėsi Jo Ekscelencija JT Generalinis Sekretorius Ban Ki-moonas, kuriam buvo suteiktas VDU garbės daktaro vardas.

Daugiau informacijos apie UNAI