VDU prasidėjo jubiliejiniai 25-ieji mokslo metai

Šalies aukštąsias mokyklas jau užplūdo būriai žinių ištroškusių pirmakursių. Vytauto Didžiojo universitetas jubiliejinius 25-uosius mokslo metus (nuo atkūrimo 1989 m.) pradėjo tradiciniais „Įvado į studijas VDU“ renginiais, kurie buvo skirti ne tik pirmakursiams, bet ir kauniečiams bei miesto svečiams.

Rugpjūčio 26 – rugsėjo 2 dienomis universitetas kvietė visuomenę į viešas paskaitas, diskusijas, koncertus ir vakarėlius. Su VDU studentais susitiko ne tik visuomenės veikėjas, architektas, „Anties“ lyderis Algirdas Kaušpėdas, bet ir Europos Parlamento narys, VDU profesorius Leonidas Donskis. Džiazo mėgėjus pradžiugino akustinis VDU Muzikos akademijos džiazo koncertas ir interaktyvi akordeonisto Arno Mikalkėno bei gitaristo Tado Petkevičiaus-Grajausko paskaita.

Triukšmingai naujuosius mokslus metus buvo galima sutikti jaunimo pamėgtame Kauno lofte „Gargaras“ – čia rugpjūčio 30 d. vyko tradicinis susipažinimo vakarėlis, kurį ne tik VDU pirmakursiams, bet ir visų aukštųjų mokyklų studentams surengė VDU radijas. Jonas Deep, Carl Canni, Paul de Man bei „Dapa Deep“ pasirūpino šokių aikštelės ritmais, „Garbanotas Bosistas“ – roko, bliuzo ir rokenrolo doze, o garsieji „Golden Parazyth“ – pripažinta alternatyvia elektronika.

Visi šie ir dar daugiau renginių – VDU jau ne pirmus metus organizuojamo „Įvado į studijas VDU“ dalis. Įvadinės savaitės metu pirmakursiai susipažįsta su universitetu, studijų sistema, bendrauja su savo fakulteto dėstytojais, vyresniais studentais.

„Įvado į studijas VDU“ renginius vainikavo tradicinė mokslo metų pradžios šventė rugsėjo 2-ąją, skirta visai universiteto bendruomenei. Šventė prasidėjo 12 val. Šv. Mišiomis Kauno šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje (Vilniaus g. 1), kuriose dalyvavo miesto aukštųjų mokyklų studentai, dėstytojai ir darbuotojai. Vėliau, 14.20 val., VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) skambėjo tradicinė universiteto pirmakursių priesaika ir rektoriaus sveikinimas, susirinkusieji skanavo didelį šventinį Rugsėjo 1-osios tortą.

Kviečiame žiūrėti Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažą iš mokslo metų pradžios šventės.

Mokslo metų pradžios šventė atidarė renginių ciklą, skirtą atkurtojo VDU 25-mečio sukakčiai. Programoje numatyta seminarų, diskusijų, koncertų bei kitokių renginių.

„25-mečio proga ne kartą kviesime susiburti. Kultūriniuose ir akademiniuose renginiuose laukiama ne tik universiteto bendruomenė, bet ir visi, besijaučiantys jos dalimi. Atsigręžkime ir peržvelkime nueitą kelią, tačiau nepamirškime kurti ateities universitetą. Tokį universitetą, kuriame augtų ir skleistųsi vis naujos VDU kartos – laisvos savo dvasia asmenybės, šalies ir pasaulio piliečiai“, – universiteto sukakties proga sakė rektorius Z. Lydeka.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) ir Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažus.

2013 / 2014 m. m. rudens semestro tvarkaraščiai

Susitikimai fakultetuose

Susitikimai Muzikos akademijoje

Diskusija su Algirdu Kaušpėdu