VDU plečia tarptautinius ryšius su Sakartvelu

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Kutaisio Akaki Tsereteli vardo valstybinis universitetas gegužės 10 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Taip pat universitete buvo atidaryta vieno reikšmingiausių viduramžių literatų, poemos „Karžygys tigro kailiu“ autoriaus Šota Rustavelio vardo auditorija. Šia proga VDU lankėsi ne tik universiteto atstovai iš Sakartvelo, bet ir pati šalies ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadze.

„Labai džiaugiuosi, kad ryšiai užmezgami ne tik tarp valstybių, bet siekiama ir aukštojo mokslo. Esu dėkinga VDU už nuolatinę paramą ir galimybes, kurios yra suteikiamos Sakartvelo studentams“, – susitikimo metu kalbėjo ambasadorė  K. Salukvadze.

Universitetų bendradarbiavimas – didesnės tarptautinės ir tarpkultūrinės galimybės

„Lietuva ir Sakartvelas turi ne tik panašią istoriją, vertybes, ateities viziją ir, žinoma, problemas. Šalių bendrystę įrodėme dar 2008 metais, kuomet Lietuva išreiškė palaikymą Sakartvelui. Tikiu, jog šiuo bendradarbiavimu mes prisidėsime prie ateities kartų švietimo, kurios ir toliau vystys šalių bendradarbiavimą“, – kalbėjo Kutaisio Akaki Tsereteli vardo valstybinio universiteto rektorius Giorgi Ghavtadze.

VDU ir Kutaisio Akaki Tsereteli vardo valstybinis universitetas vykdys studentų ir mokslininkų mainus, kurs abipusiškai naudingas akademines programas ir kursus, taip pat organizuos bendrus mokslinius tyrimus bei rengs dvigubo diplomo programas.

Rektoriaus Juozo Augučio teigimu, atsižvelgiant į tai, kad VDU tampa plačios aprėpties universitetu, bendradarbiavimo sričių yra labai daug: nuo meno, pedagogikos iki inžinerijos ir agrokultūros.  VDU Užsienio kalbų instituto direktorė docentė Vilma Bijeikienė akcentavo, kad tarp daugiau nei 30 užsienio kalbų, kurios dėstomos universitete, niekada nebuvo mokoma kartvelų (gruzinų) kalbos. „Šiuo metu vis labiau pastebimas studentų susidomėjimas įvairiomis kultūromis ir kalbomis, todėl būtų šaunu, jei VDU būtų galimybė studijuoti ir kartvelų kalbą“, – įvardijo doc. dr. Vilma Bijeikienė.

Šota Rustavelio vardo auditorija – kultūrai ir mokslui

Po sutarties pasirašymo, VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23), vyko vieno reikšmingiausių viduramžių literatų, poemos „Karžygys tigro kailiu“ autoriaus Šota Rustavelio vardo auditorijos (313 aud.) atidarymas.

„Lietuva ir Sakartvelas šiemet mini valstybės atkūrimo 100-metį, o ši Šota Rustavelio vardo auditorija simbolizuoja Lietuvos ir Sakartvelo bei šių šalių aukštojo mokslo bendradarbiavimą“, – atidarymo metu kalbėjo VDU rektorius prof. J. Augutis.

Kutaisi Akaki Tsereteli vardo valstybinio universiteto rektoriaus teigimu, universitetams svarbu ne tik kūrybiškumas ir inovacijos, bet ir kitų šalių kultūrų pažinimas. „Tikiu, kad ši auditorija bei joje vykdoma veikla leis labiau pažinti Sakartvelą ir paskatins dar aktyvesnį ne tik akademinės bendruomenės, bet ir Lietuvos bei Sakartvelo visuomenės bendradarbiavimą“, – mintimis dalijosi G. Ghavtadze.

Sakartvelo ambasadorė Lietuvoje taip pat skaitė pranešimą „Pirmoji Gruzijos demokratinė Respublika: Gruzijos (Sakartvelo) ir Lietuvos draugystės šimtmetis“. Pasak diplomatės, nors Lietuva ir Sakartvelas nėra geografinės kaimynės ir istorijos gana skiriasi, bet ryšys tarp šių tautų yra itin stiprus. „Šiandien galiu drąsiai pasakyti, kad Lietuvos ir Sakartvelo valstybių santykiai yra patys geriausi, kokių tik galima tikėtis ir man yra labai didelė garbė būti savo šalies ambasadore Lietuvoje“, – džiaugėsi K. Salukvadze.

Renginio svečiams poetas Vladas Braziūnas pristatė  parodą „Vlado Braziūno poezija gruzinų kaligrafijoje“, joje – autoriaus eilės  kartvelų raštu.

Šiuo metu universitete bakalauro ir magistro studijas yra pasirinkę 7 studentai iš Sakartvelo. Dar vienas studentas studijuoja doktorantūroje. O iki šiol bakalauro ir magistrantūros studijas yra baigę 10 studentų (2 bakalauro ir 8 magistrantūros). Studentai dažniausiai renkasi studijas Politikos mokslų ir diplomatijos, Ekonomikos ir vadybos, Socialinių mokslų ir Teisės fakultetuose.