VDU pasitiko pavasarį ispaniškais ritmais

Kovo 20-osios vakarą kavinėje „Vero cafe@VDU“ skambėjo ispaniškos dainos. VDU metų studentiška organizacija išrinktas M. de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas už šį apdovanojimą gerbėjams atsidėkojo pakviesdamas juos į pačią tikriausią ispaniškų dainų, muzikos ir šokių fiestą – renginį „Vamos a cantar en español“. Smagiai praleisti laiko susirinko daugiau nei pusšimtis žmonių.

Pažintis su ispaniška muzika prasidėjo nuo vakaro pasirodymo, kurį surengė žvaigždėmis praminti „Erasmus“ studentai iš Ispanijos – Estera ir Axieris. Šie studentai jau antrą semestrą mokosi VDU ir jau ne pirmą kartą džiugina savo pasirodymais. Duetą atlydėjo emocionalieji jų tautiečiai, kurie nesidrovėdami rodė savo karštą temperamentą – garsiai plojo, palaikė, juokėsi ir pritariamai dainavo.

Savo aksominiu balsu klausytojus sužavėjo Šarūnė, kuri net devynerius metus gyveno Ispanijoje, o jai dainuojant ispanai šnibždėjosi, kad daina skamba taip, tarsi ją atliktų pati tikriausia ispanė. Muzikos akademijoje studijuojančių Vaivos ir Žilvino duetas atliko lyrišką dainą „Sera de Dios“. Šmaikštus renginio vedėjas juokavo, kad visos lietuvaitės yra įsimylėjusios gražuolį ispaną dainininką Enrique Iglesiasą. Ne išimtis ir M. de Cervanteso klubo narė Gabija, atlikusi šio dainininko kūrinį „Ayer“. Vėliau susirinkusieji turėjo galimybę „nuvykti“ net iki Lotynų Amerikos, kuomet Rimvydas užtraukė dainą apie Meksikos mariačius (isp. mariachi).

Paskutinį renginio kūrinį „Sonrisa especial“ sudainavo M. de Cervanteso klubo narių choras. Organizatoriai džiaugiasi, kad atsirado tiek daug lietuvių studentų, kurie nepabijojo ir parodė savo talentą atlikdami ispaniškus kūrinius. Visi jie studijavo ispanų kalbą VDU, taigi nemažas nuopelnas atitenka ir juos mokiusiems dėstytojams.

Šiuo renginiu M. de Cervanteso klubas norėjo visiems priminti, kad pavasarinė šiluma jau visai ne už kalnų. Pavasaris, pasitiktas su dainomis iš saulėtojo pietų krašto, tikrai ateis greičiau, kaip ir visų ispanų kalbos ir kultūros gerbėjų laukiamiausias festivalis Lietuvoje – „Primavera en español“ (liet. ispaniškas pavasaris). Jau trečius metus iš eilės rengiamas ispaniškas festivalis grįš su puokšte įvairiausių renginių, kurie vyks nuo balandžio 23 iki gegužės 3 dienos. Festivalio programa ir naujienos skelbiamos klubo puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.