VDU pasirodymą surengs Pekino operos meistrai

VDU Azijos studijų centras ir Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas kviečia į garsiosios Pekino operos meistrų pasirodymą, kuris vyks lapkričio 25 d., antradienį, 18 val., VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28).

Pekino opera – viena iš kelių Kinijos teatro tradicijų, kuri puoselėjama Šiaurės Rytų Kinijoje ir turi istoriją, siekiančią XIII a. Ji tiesiog pribloškia spalvingais rūbais, išraiškingomis kaukėmis, specifine teatro kalba ir judesiais.

Pasirodymus atliks trys Kinijoje pripažinti menininkai.

Huang Xinyang (黄鑫洋) – Nacionalinės teatro akademijos Pekine absolventė, žymi Pekino operos atlikėja, Qinghua universiteto dėstytoja. Ji scenos meno mokėsi pas pripažintus meistrus – tradicinio scenos meno mokytoją Meng Xianrong bei visoje Kinijoje labai populiarų solistą Li Weikang. Vienas išskirtiniausių jos vaidmenų sukurtas operos spektaklyje „Lakštingala“, pastatytame pagal Hanso Kristiano Andersono pasaką Vokietijoje 2008 m. Šiame spektaklyje ji atliko pagrindinį Lakštingalos vaidmenį.

Liu Zhen (刘振) – baigė Nacionalinę teatro akademiją, šiuo metu yra kylanti Pekino operos žvaigždė. Jam pačiam teko garbė mokytis iš meistrų, kuriuos ugdė patys garsiausi senosios kartos Pekino operos meistrai. Jis kūrė vaidmenis žymiausiuose Pekino operos spektakliuose, vienas jų – „Sudie, mano sugulove“ (“霸王别姬“). Taip vadinasi ir Lietuvos žiūrovams gerai pažįstamas Chen Kaige filmas.

Yang Yang (杨杨) – baigė Nacionalinę teatro akademiją Pekine, mokėsi pas žinomus Pekino operos meistrus – scenos meno mokytoją Shi Yujie, vokalo mokytoją prof. Li Liping bei vieną žymiausių Pekino operos solisčių Wang Jinghua, dabar dirbantį Nacionalinėje Pekino operos trupėje. Nepaisant jauno amžiaus Yang Yang jau yra pripažinta Pekino operos atlikėja, pelniusi daug garbingų apdovanojimų.

Daugiau informacijos – Azijos studijų centro „Facebook“ puslapyje.