VDU pasirašys sutartį su nauju partneriu Japonijoje

Liepos mėnesį VDU Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas viešėjo Sagos universitete Japonijoje, kur skaitė paskaitą ir aptarė galimybes užmegzti sutartį su nauju partneriu.

Susitikimų su universiteto prorektoriumi ir tarptautinių ryšių tarnybos darbuotojais metu buvo aptartos galimybės vykdyti studentų bei dėstytojų mainus, bendradarbiauti mokslinių tyrimų srityse. Nepaisant to, kad bendradarbiavimo sutartis dar nėra pasirašyta, Sagos universitetas jau atrinko pirmąją kandidatę, kuri atvažiuos studijuoti VDU vienam semestrui. Tikimasi, kad sutartis bus pasirašyta per artimiausią mėnesį ir Sagos universitetas taps 9-uoju VDU partneriu Japonijoje ir 22-uoju partneriu Rytų Azijos regione.

Universiteto organizuojamoje tarptautinėje vasaros mokykloje, kurioje studijuoja studentai iš Europos, Azijos, JAV ir Australijos, dr. A. Zykas skaitė paskaitą „Changing Image of Japan and New Challenges for its Public Diplomacy“ („Besikeičiantis Japonijos įvaizdis ir nauji iššūkiai jos viešajai diplomatijai“).

Valstybinis Sagos universitetas yra viena iš svarbiausių aukštojo mokslo institucijų pietinėje Japonijos saloje Kiūšiū. Universitetas yra įsikūręs Sagos prefektūroje tarp Nagasakio ir Fukuokos miestų, jo penkiuose fakultetuose mokosi apie 7000 studentų. Daugiau informacijos apie Sagos universitetą galite rasti jo tinklalapyje.