VDU pasirašė sutartį su pirmuoju partneriu Indonezijoje

VDU partnerių Azijoje ratas toliau sėkmingai plečiasi. Gegužės 9 d., iškart po Azijos dienos, Azijos studijų centras priėmė delegaciją iš Indonezijos ambasados Danijoje bei iš pačios Indonezijos atvykusius Bandungo technologijos instituto (ITB) rektorių ir jo kolegas.

Kaip informuoja VDU Azijos studijų centras, šis įvykis yra svarbus žingsnis padaliniui siekiant pradėti Pietryčių Azijos studijų kryptį, bet suklusti turėtų ir VDU gamtos mokslų atstovai – bendradarbiavimo ir mainų galimybės prasiplės pirmiausia jiems.

Kaip Azijos dienos renginyje pasakojo Indonezijos ambasadorius Danijai ir Lietuvai J. E. prof. dr. Bomeras Pasaribu, Indonezijai, konstitucijoje įsipareigojusiai net penktadalį savo biudžeto išleisti švietimui, švietimo mainai yra puikus būdas įgyvendinti savo šūkį „Milijonas draugų ir nulis priešų“.

Su Indonezijos universitetais bendradarbiavimo sutartis yra sudarę dar du Lietuvos universitetai, bet ITB tapo pirmuoju VDU partneriu Indonezijoje. Šis universitetas yra viena iš trijų prestižiškiausių aukštojo mokslo įstaigų Indonezijoje. Jį yra baigęs ne vienas ministras, prezidentas, kitos iškilios asmenybės.

Sutartį pasirašė ITB rektorius prof. dr. Akhmaloka ir VDU viešųjų ryšių prorektorė prof. dr. Auksė Balčytienė. Vėliau garbingi svečiai lankėsi VDU Gamtos mokslų fakultete ir su kolegomis aptarė bendradarbiavimo galimybes. Be technologinių mokslų, ITB siūlo ekonomikos ir verslo, menų ir dizaino studijas.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.