VDU pasirašė sutartį su Panevėžio muzikiniu teatru

Vasario 13 d., trečiadienį, VDU Rektorato posėdžio metu universiteto rektorius prof. Zigmas Lydeka pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Panevėžio muzikinio teatro vadovu Vidmantu Kapučinsku.

Sutartis pasirašyta įvertinus kultūros institucijų ir akademinės bendruomenės keitimosi patirtimi svarbą ir naudą – teatras ir universitetas rems vienas kitą, sieks bendrų tikslų, skatins ir vystys įvairiapusį tarpusavio bendradarbiavimą, sudarys sąlygas naudotis vienas kito infrastruktūra, dalyvauti vienas kito renginiuose ir t. t.

Rektorius prof. Z. Lydeka pasidžiaugė, kad šie ryšiai ypač naudingi VDU Muzikos akademijos auklėtiniams. „Džiugina ne vien tai, kad mūsų absolventai ir nebe studentai dalyvauja Panevėžio muzikiniame gyvenime. Dabar bet kokia muzikinė erdvė ar darinys mums reikšminga – pirmiausia Lietuvoje, bet pasirašome sutartis ir su viena kita užsienio institucija, tarp jų ir Juilliardo mokykla. Siekiame, kad jaunas žmogus nuo pat pradžių turėtų supratimą, ne vien būdamas scenoje kaip atlikėjas, bet ir jausdamas teatro gyvenimą iš vidaus“, – sakė rektorius ir patikslino, kad jau planuojami abipusiai susitarimai dėl studijų programų rengimo ir pan.

Sutartyje numatyta, kad Panevėžio muzikinis teatras įsipareigoja suteikti galimybę VDU studentams susipažinti su teatro veikla, darbo specifika, atlikti jame praktiką ir dalyvauti jo renginiuose, atlikti baigiamuosius meno projektus su teatro orkestru. Studentai ir dėstytojai galės naudotis teatro patalpomis, rekvizitu, kostiumais. Tuo tarpu VDU įsipareigojo būti teatro renginių partneriu, skleisti informaciją apie juos, kviesti teatro atstovus į universiteto konferencijas, seminarus ir diskusijas.

Panevėžio muzikinio teatro vadovas Vidmantas Kapučinskas paaiškino, kad teatras jau seniai bendradarbiavo su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kauno fakultetu, ir padėkojo VDU už šio fakulteto išsaugojimą Kaune, paverčiant jį Muzikos akademija – jo teigimu, teatre dainuoja akademijos solistai, absolventai dirba orkestre ir t. t. „Sutartį mes tikrai išplėsime ir bendrausime su fakultetu, jau turime ir šiokių tokių planų, pasiūlymų dėl naujosios salės ir t. t. Tikiuosi, kad nepavesime ir ši sutartis bus išties naudinga“, – vylėsi V. Kapučinskas.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.