VDU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su NATO STRATCOM

Rugsėjo 22 d. bendradarbiavimo susitarimą pasirašė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorius prof. Juozas Augutis ir NATO strateginės komunikacijos kompetencijos centro (STRATCOM) Rygoje vadovas Janis Sarts.

„VDU yra pirmoji akademinė institucija Lietuvoje, pasirašiusi bendradarbiavimo susitarimą su šiuo centru. Sutartis turės užtikrinti bendradarbiavimą atliekant tyrimus strateginės komunikacijos ir propagandos srityse. Tokio tipo bendradarbiavimas ir tyrimai tampa vis svarbesni užtikrinant nekonvencinį saugumą. Be to, susitarimas leis VDU studentams atlikti praktiką NATO STRACOM“, – susitarimo reikšmę pakomentavo VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto prodekanas dr. Giedrius Česnakas.

Susitarimas numato bendradarbiavimą užtikrinant projektų rengimą ir įgyvendinimą, vykdant pratybas, rengiant konferencijas ir kitus renginius, apsikeičiant neįslaptintais tyrimų duomenimis, užtikrinant galimybes studentams atlikti praktiką NATO STRATCOM.

Tai jau antrasis VDU bendradarbiavimo susitarimas su vienu iš NATO kompetencijos centrų. Pirmasis susitarimas buvo pasirašytas su NATO Energetinio saugumo kompetencijos centru 2014 metais.