VDU parodos atidaryme lankėsi Latvijos ambasadorius

Kovo 3 d. VDU III-iuose rūmuose (K. Donelaičio g. 52, 5 a.) vyko fotografijų parodos, skirtos 2014 m. Europos kultūros sostinei Rygai, atidarymas, kuriame dalyvavo Latvijos ambasadorius Lietuvoje Martinis Virsis (Mārtiņš Virsis).

Parodą parengė Vytauto Didžiojo universiteto Letonikos centras. Ekspozicijoje lankytojai gali susipažinti su Latvijos sostinės nuotraukomis, kurias fotografavo Letonikos centro darbuotojai 2006–2013 m. vykusių stažuočių ir „Erasmus“ komandiruočių Rygoje metu. Fotografijų autoriai – baltų kalbų, literatūros tyrinėtojai prof. dr. Alvydas Butkus, Kristina Vaisvalavičienė, Violeta Butkienė.

Latvijos sostinėje Rygoje gyvena per 6 tūkstančius lietuvių, yra lietuviška vidurinė mokykla. Lietuvos istorijai šis miestas reikšmingas tuo, kad iš jo į mūsų šalį atėjo pirmasis jos krikštas 1251 metais, pirmieji maldų vertimai iš vokiečių kalbos. Rygoje buvo pagamintos karūnos karaliui Mindaugui ir karalienei Mortai.

Rygoje gimė nemažai Lietuvos mokslui ir kultūrai nusipelniusių žmonių, tarp jų – etnografas ir filologas Eduardas Volteris, architektas Karolis Reisonas, aktorė Gražina Jakavičiūtė, kultūros ir politikos veikėjas Vladas Putvinskis, pedagogas Karolis Dineika, dailininkai Vladas Drėma, Povilas  Puzinas, muzikai Stasys Vainiūnas, Klemensas Griauzdė, kalbininkė Regina Kvašytė ir kt.