VDU neliteratūrinio teksto vertimo konkurso nugalėtojai

Pasibaigus egzaminų šurmuliui, birželio pradžioje Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Humanitarinių mokslų fakulteto (HMF) Anglų filologijos katedroje piniginiai prizai ir konkurso prizininkų pažymėjimai buvo įteikti „Studentų neliteratūrinio teksto vertimo konkurso – 2016“ nugalėtojams.

Dalyvauti šių metų konkurse , kuris įvyko 2016 m. balandžio 1 d., užsiregistravo 16 studentų iš 3 fakultetų, 5 skirtingų katedrų, norintys patikrinti savo anglų ir lietuvių kalbos žinias. Gausiausią dalyvių būrį tradiciškai sudarė Anglų filologijos katedros studentai.

Kaip ir ankstesniais metais vykę konkursai, 2016 metų Vertimo konkurso rezultatai rodo, kad geromis anglų ir lietuvių kalbos žiniomis gali pasidžiaugti ne tik studijuojantys filologinėse programose. Nors I ir II vietas laimėjo Anglų filologijos IV kurso studentė Rūta-Marija Rimkienė ir II kurso studentas Edgaras Burneika, o III-ji vieta atiteko Rūtai Brinkutei, Lietuvių filologijos programos IV kurso studentei, magistrų kategorijoje laimėjo Audrius Sabūnas, Gamtos mokslų fakulteto (GMF) Energijos ir aplinkos magistrantūros studijų programos I kurso studentas.

Studentų neliteratūrinio teksto vertimo konkursas Anglų filologijos katedroje organizuojamas nuo 2007 metų.

Konkurso mecenatė, VDU absolventė Giedrė Matelytė nuo 2003 metų  dirba Europos Parlamento Lietuvių kalbos vertimų skyriuje ir aktyviai domisi VDU vykdamomis veiklomis.

VDU HMF alumni pradėtas bendradarbiavimas Anglų filologijos katedros lygmenyje išaugo į VDU Humanitarinio fakulteto ir Europos Parlamento Lietuvių kalbos vertimų skyriaus ketinimus ateityje aktyviau bendradarbiauti. Jau š.m. rugsėjo mėn. gale planuojamas vertimo seminaras-praktikumas VDU dėstytojams ir studentams, kurį praves Giedrė Matelytė.

Norint sužinoti daugiau informacijos apie būsimą seminarą, sekite naujienas VDU internetinėje svetainėje.