VDU – nauja erdvė menui, kultūrai ir bendravimui (VIDEO)

Vasario mėnesį duris lankytojams atvers VDU Menų centras, įsikursiantis pačiame Kauno centre, universiteto centrinių rūmų (S. Daukanto g. 28) didžiosios salės fojė. Siekiant pristatyti būsimąją Menų centro erdvę dar prieš oficialų jos atidarymą, gruodžio 16 d.  joje atidaryta projekto „Meno kūrinys lietuvių pasakų motyvais“ pirmoji paroda.

Čia eksponuojamos originalios ir išradingos lietuvių pasakų „iliustracijos“, kurias sukūrė skirtingų sričių ir kartų menininkai. Projekto metu, bendradarbiaujant su Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu buvo atrinktos ir suredaguotos trisdešimt penkios įvairių žanrų lietuvių pasakos, dauguma iš jų niekur nepublikuotos. Iliustracijas sava menine kalba (tapyba, grafika, piešinys, fotografija, tekstilė, video, skulptūra, instaliacija, keramika, stiklas, objektas, tekstas, muzika ir kt.) joms kūrė keturios dešimtys autorių. Plačiau apie projektą skaitykite adresu http://menoduobe.com/2009/11/01/naujas-poziuris-ir-meno-kurinys-lietuviu-pasaku-motyvais/.

Kaip teigia VDU Menų centro kūrėjai, ši erdvė bus skirta visiems, besidomintiems menu ir kultūra. Joje bus galima pasislėpti nuo žiemos pūgos ar lietingo pavakario ir pasimėgauti karšta kava, jaukia aplinka, rasti naujausių žinių apie mieste vykstančius kultūrinius renginius ir parodas, susitikti su draugais, padiskutuoti ir susipažinti su menininkais, apžiūrėti čia eksponuojamus darbus. Pasak projekto iniciatorių, tokiu būdu siekiama keisti  visuomenės požiūrį, kad „vertingi“ meno kūriniai gali būti matomi ir rodomi tik baltose uždarų galerijų sienose, turinčiose amžiais nekintantį veidą, kuris įdomus ir orientuotas daugiausia į uždarus, kartelių suformuotus žmonių ratus.

„Įsikursime labai atviroje ir nestandartiškoje, bet savotiškai unikalioje erdvėje, kurią pastebėti nereikės papildomų pastangų. Nuolatos matysite mus sėdinčius kitoje didelių langų pusėje ir laukiančius, kol užsuksite. Manome, kad pagrindinis parodų ir kultūrinių renginių tikslas turėtų būti kuo didesnis matomumas, tad mūsų veikla bus nuolatos matoma visiems – nesvarbu, ar tai nusipelnęs kultūrinėje erdvėje dirbantis žmogus, ar paprastas darbininkas, skubantis į stotelę laukti savo troleibuso, ar nuolatos smalsaujantis vaikas“, – teigia organizatoriai.

Menų centro kavinėje taip pat veiks skaitykla, kurios paslaugomis galės naudotis kiekvienas panorėjęs. Planuojama įsigyti įvairių knygų ir užsiprenumeruoti leidinių meno tematika, tačiau organizatoriai abejoja, ar be VDU bendruomenės ir kitų gerų žmonių pagalbos pagalbos pavyks sukurti turtingą kolekciją.

Todėl į visus neabejingus žmones jie kreipiasi su prašymu prisidėti prie šios skaityklos įkūrimo. Galite padėti pervesdami bet kokią, Jūsų manymu,  vertą sumą  į organizatorių banko sąskaitą (LT47 7300 0100 9107 5614, GINTARĖ ŽITKEVIČIŪTĖ) arba padovanodami nereikalingą knygą ar leidinį. Visi prisidėję bus pagerbti www.menucentras.lt  tinklalapyje ir taps geriausiais Menų centro draugais.