VDU mokslininkas – ISSP Nuolatinio komiteto narys

Gegužės 1-2 d. Lozanoje (Šveicarija) vyko Tarptautinės socialinio tyrimo programos (angl. The International Social Survey Programme – ISSP) metinis susirinkimas. Generalinėje Asamblėjoje Lietuva, kuriai atstovauja Vytauto Didžiojo universitetas ir dar viena aukštoji mokykla, buvo išrinkta į aukščiausią šio tarptautinio tyrimo instituciją – Nuolatinį komitetą, kuris yra atsakingas už programos veiklos organizavimą. Nuolatinio komiteto nario kadencija yra ketveri metai. Šiuo metu jo nariais yra Vokietija, Jungtinės Valstijos, Izraelis, Slovakija ir Lietuva. Kasmet į komitetą yra išrenkamas vienas naujas narys.

Tarptautinė socialinio tyrimo programa vykdoma nuo 1984 m., kai Australijos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų bei Vokietijos mokslininkai nusprendė kasmet atlikti palyginamąsias socialines apklausas. Lietuva šioje programoje yra nuo 2010 metų. Vytauto Didžiojo universitetui tyrime atstovauja prof. Algis Krupavičius.

2017 metų tyrimo tema yra socialiniai tinklai. Jis apims maždaug 50 pasaulio šalių, įskaitant JAV, Indiją, Rusiją, Meksiką ir kitas.