VDU mokslininkai dalyvavo konferencijoje Frankfurte

1642

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto tarptautinių santykių lektoriai ir doktorantė dalyvavo didžiausioje Europos mokslinėje konferencijoje, skirtoje tarptautiniams santykiams ir užsienio politikai.

Rugpjūčio 6–9 d. Gėtės universitete (Frankfurtas) Pasaulio tarptautinių studijų komiteto (angl. World International Studies Committee, WISC) surengtoje ketvirtojoje globalioje tarptautinių studijų konferencijoje (angl. Fourth Global International Studies Conference 2014) dalyvavo daugiau nei 750 mokslininkų iš daugiau nei 70 pasaulio valstybių.

Tarp konferencijos dalyvių buvo ir keturi VDU dėstytojai: dr. Ieva Karpavičiūtė, dr. Gerda Jakštaitė, dr. Giedrius Česnakas ir doktorantė Danguolė Bardauskaitė. Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto atstovai pristatė vykdomus tyrimus ir jų rezultatus, pirmininkavo sekcijoms ir dalyvavo diskusijose tarptautinių santykių tematika.

Dr. I. Karpavičiūtės teigimu, konferencijos darbotvarkė buvo iškirtinai turininga, vyko daug įdomių diskusijų sesijų, todėl buvo nelengva pasirinkti, kuriose iš jų dalyvauti. „Tai buvo keturios intensyvios, bet įdomios ir akademiškai praturtinančios dienos: puikios akademinių diskusijų galimybės ir proga aptarti vykdomus tyrimus su mokslininkais, konkrečios srities specialistais“, – sakė konferencijos dalyvė.

„Tarptautinių santykių mokslininkams dalyvavimas tokioje konferencijoje yra tiesiog privalomas, siekiant pristatyti tyrimus ir jų rezultatus, gauti vertingos ir nuoseklios kritikos. Konferencija taip pat leido įvertinti naujausias tyrimų sritis ir populiariausias analizės temas. Išryškėjo, kokios problemos dominuoja tarptautinių santykių disciplinoje, kuo skiriasi skirtingų valstybių tarptautinių santykių mokyklos“, – renginio nauda džiaugėsi dr. G. Jakštaitė.

Doktorantę D. Bardauskaitę konferencijoje maloniai nustebino išryškėjusi tarptautinių santykių teorijų bei metodų įvairovė. Jai antrindamas dr. G. Česnakas pažymėjo, kad konferencija išsiskyrė atviromis ir aštriomis diskusijomis, tikrais ekspertų susidūrimais, kurių dažnai pasigendama kitose konferencijose.

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto mokslininkai džiaugėsi, kad konferencijoje turėjo galimybę susitikti ir pabendrauti su žymiais tarptautinių santykių ekspertais R. Thompsonu, E. Solingen, E. Weede’u bei Londono ekonomikos mokyklos (angl. London School of Economics) profesoriumi emeritu Barry G. Buzanu, kurio darbai turėjo įtakos ne vienam Lietuvos tarptautinių santykių ir saugumo studijų ekspertui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.