VDU minės 300-ąsias K. Donelaičio gimimo metines

Šiemet minint lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-ąsias gimimo metines, VDU Lietuvių literatūros katedra kviečia dalyvauti šiai sukakčiai skirtame renginių cikle „Kristijono Donelaičio metai“.

Pirmasis ciklo renginys universitete įvyks kovo 13 d., 15 val., VDU Istorijos menėje (K. Donelaičio g. 58) – čia paskaitą „Kristijonas Donelaitis ir lietuvybės tradicija“ skaitys senosios literatūros tyrinėtojas, visuomenės veikėjas, Vilniaus universiteto docentas Darius Kuolys. Po paskaitos vyks improvizuoti K. Donelaičio „Metų“ skaitymai, kurių metu visi norintys galės paskaityti pasirinktą poemos posmelį.

„Metų“ leidėjas ir vertėjas į vokiečių kalbą Liudvikas Rėza K. Donelaitį laikė genijumi, išaugusiu iš savosios tautos ir siekusiu bendrųjų gėrio, grožio idealų. Naujai analizuojami tautiniai ir universalieji jo kūrybos pradai gali būti tvirta atrama šiandienos lietuvių kultūrai, susitelkusiai savyje ir ieškančiai erdvės pasaulyje“, – pažymėjo viena renginių ciklo organizatorių, VDU Lietuvių literatūros katedros profesorė Irena Buckley.

Vasarą numatomas seminarų ciklas „Protestantizmo pėdsakas lietuvių kultūroje“, kurį planuojama organizuoti Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčiose. Rudenį – studentų kūrybinės dirbtuvės „Kožkas viens žmogus užgimdams pumpurui lygus“ ir akademiniai skaitymai.

Renginius vainikuos tarptautinė mokslinė konferencija gruodį „ Pradžios ir pabaigos: XVIII a. Europos kultūros akiračiai“, kurioje kviečiami dalyvauti įvairių šalių tyrinėtojai, besidomintys XVIII a. kultūrine savimone, šio amžiaus filosofinių idėjų įvairove, istoriniais, literatūriniais kontekstais, K. Donelaičio kūrybos fenomenu.

Tikslesnė informacija apie renginių laiką ir vietą bus skelbiama universiteto tinklalapyje. Kviečiame dalyvauti.

Renginių ciklo „Kristijono Donelaičio metai“ programa