VDU minėjo Laisvės gynėjų dieną

Sausio 12 d., trečiadienį, garbingi svečiai iš užsienio ir Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenės nariai prisiminė Sausio 13-osios įvykius ir jų reikšmę Lietuvai.

Indrė Sekevičienė, i.sekevičienė@vkt.vdu.lt

Į Vytauto Didžiojo universitetą atvykę Mikel Arregui (EFE agentūros biuro Maskvoje vadovas), Ingvald Godal (Norvegijos paramos Čečėnijai komiteto valdybos narys, Stortingo grupės Baltijos valstybėms remti pirmininkas), Vengrijos parlamento narys Huba Kozma, Péteris Nahimi (Taikomosios komunikacijos mokslinio instituto direktorius, Vengrijos demokratinio forumo valdybos narys), Peteris Koszó (Hódmezővásárhely miesto (Vengrija) vicemeras), Vengrijos garbės konsulė Ilona Jocionisne Meszaros, Viktoras Šeinis („Jabloko“ partijos Politinio komiteto narys, visuomenės veikėjas, Rusija), Genadijus Burbulis (Federacijos Tarybos pirmininko patarėjas, visuomeninis veikėjas, Rusija), Jurijus Afanasjevas (Visuomenės veikėjas, istorikas, mokslų akademijos narys, profesorius, Sausio 13-osios naktį telefonu kalbėjęsis su V. Landsbergiu), Danielis Tarschys (Stokholmo universiteto politikos mokslų profesorius, Švedijos karališkosios mokslų akademijos narys, buvęs ET generalinis sekretorius), Ella Poliakova (Peterburgo karių motinų komiteto pirmininkė, žmogaus teisių gynėja) ir kiti garbingi svečiai VDU rektorato pastate prisiminė prieš dvidešimt metų vykusius įvykius, kalbėjo apie jų reikšmę Lietuvos ateičiai.

Prieš prof. Liudo Mažylio moderuojamą diskusiją svečiai aplankė LRT Kauno skyrių (S. Daukanto g. 28A), o po pasidalijimo įžvalgomis VDU rektorate lankėsi istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune (Vilniaus g. 33) – apžiūrėjo parodą „Po raudonąja žvaigžde: Lietuvos dailė 1940–1941 m.“, kuria prisimenama Lietuvos okupacijos 70-mečio sukaktis, bei susipažino su ekspozicija, pristatančia Prezidento institucijos Lietuvoje atsiradimo prielaidas, aplinkybess ir pačios institucijos reikšmę visuomeniniame gyvenime.

Susitikime su svečiais dalyvavo VDU rektorius Zigmas Lydeka, Mokslo prorektorius Juozas Augutis, Viešųjų ryšių prorektorė Auksė Balčytienė, Liudas Mažylis, Tarptautinių ryšių tarnybos direktorė Zina Baltrėnienė, VDU rektorato atstovai bei kiti Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenės nariai.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.