VDU menų galerijoje „101“ – A. Morozovo paroda „Gruzija. 08.08.08”

Vasario 1 d., trečiadienį, 18 val. VDU menų galerijoje „101” (Laisvės al. 53) atidaroma debiutinė VDU Menų fakulteto absolvento Artūro Morozovo fotografijų paroda „Gruzija. 08.08.08”.

Parodoje eksponuojamos fotografijos, įamžinusios karinį konfliktą tarp Rusijos ir Gruzijos. Fiksuoti dviejų valstybių konfliktą A. Morozovas išvyko 2008 m. ir tai buvo pirmoji fotografo patirtis karo zonoje. Šios kelionės metu autorius sukūrė keletą reportažų, pasakojančių apie konkrečius įvykius ir atskleidžiančius žmonių asmenines istorijas, kurias tarpusavyje sieja bendras tarpvalstybinio karinio konflikto kontekstas.

VDU Menų fakulteto absolventas A. Morozovas jau penkerius metus bendradarbiauja su įvairiomis Lietuvos ir užsienio naujienų agentūromis bei spaudos leidiniais. Jo fotografijos publikuotos „The Guardian“, „The Times“, „Newsweek“, „TheStar“, „Boston Tribute“, „ParisMatch“, „Dailymail“, „ScotichMail“. Už šias fotografijas 2009 m. jis pelnė Lietuvos spaudos fotografijos metų apdovanojimą „Auksinis kadras”.

Paroda VDU menų galerijoje „101“ veiks iki vasario 24 d.