VDU Menų fakultete – Janis Balodis

Lapkričio 21-24 d. VDU Menų fakultete viešės dramaturgas, režisierius ir atlikėjas iš Latvijos Janis Balodis, kuris skaitys paskaitas Teatrologijos ir scenos menų vadybos studijų programos magistrantėms ir Menų istorijos, kritikos ir medijų bakalaurams, taip pat ves kūrybines dirbtuves Vaidybos programos studentams.

J. Balodis kartu su savo nuolatiniais kūrybiniais bendradarbiais – režisieriumi Valteriu Siliu ir teatru „Dirty Deal Teatro“, įsikūrusiu Rygos kūrybiniame kvartale Spikeri – šiuo metu kuria ryškiausią politinį teatrą Baltijos šalyse ir ieško naujų dramaturginių formų, kurios grąžintų teatrui agono, pilietinio forumo ir viešosios sferos reikšmes. Brechto teatro technikas, dokumentinę dramaturgiją ir polemiką su žiūrovu derinantis Balodžio teatras imasi temų, kurios atkeliauja tiesiai iš pirmųjų spaudos puslapių, CNN reportažų, seimo programų ir dokumentų,  valstybinių archyvų arba socialinių medijų, sukurdamas įtemptą ir intelektualų poleminį lauką, kokio jau seniai nebuvo mūsų šalių teatre.

J. Balodžio vizitą finansuoja „Erasmus+“ programa.