VDU – Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos diskusija

Balandžio 25 d., antradienį, 18 val. Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga kviečia į viešą diskusiją, kurios metu bus pristatomi du moksliniai pranešimai. Diskusija vyks VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 310 aud.).

Pranešėjas dr. Vykintas Samaitis, KTU prof. K. Baršausko ultragarso mokslo instituto mokslo darbuotojas kalbės tema „Ultragarsiniai neardomųjų bandymų ir signalų apdorojimo metodai bei jų pritaikymo galimybės“.

Pristatymo metu bus aptartos bendros ultragarsinių neardomųjų bandymų panaudojimo sritys – nuo medicinos iki atominės energetikos – ir KTU ultragarso mokslo instituto pasiekimai. Pristatomi įvairūs signalų apdorojimo metodai, kurių pagalba galima tirti sudėtingus objektus, aptikti struktūroje atsirandančius defektus, stebėti medžiagos savybes, netgi kontroliuoti gamybos procesus. Specialus dėmesys bus skiriamas ultragarsinių nukreiptųjų bangų taikymui didelių objektų neardomajai kontrolei, su tuo susijusiems iššūkiams bei jų sprendimo būdams.

Vykintas Samaitis beveik prieš metus apgynė daktaro laipsnį elektros ir elektronikos inžinerijos mokslo kryptyje. Jo atliekami moksliniai tyrimai susiję su ultragarsinių signalų apdorojimu ir nukreiptųjų bangų taikymu sudėtingų objektų struktūros integralumo stebėsenai. Turi 7 metų darbo patirtį ultragarsinių neardomųjų bandymų srityje. Yra paskelbęs daugiau kaip 10 mokslinių publikacijų, skaitė pranešimus daugiau kaip 20-yje tarptautinių konferencijų Europoje ir Azijoje. Už mokslinius pasiekimus ne kartą skatintas LMT ir KTU aktyviausių doktorantų stipendijomis, 2016 m. apdovanotas prestižine Amerikos akustikų asociacijos stipendija ir Rektoriaus padėka už universiteto vardo garsinimą. Nuo 2016 m. yra Amerikos akustikų asociacijos narys.

Kitas pranešėjas – Egidijus Katinas, Aleksandro Stulginskio universiteto doktorantas, pristatys pranešimą „Žemės įdirbimo padargai ir jų dilimas“.

Pristatymo metu bus aptariami žemės įdirbimo padargai, gauti jų nudilimo rezultatai bei būsimos disertacijos tyrimų planas. Turkijos mokslininkų tyrimų duomenimis, plūgo noragas nudyla 90–210 g/ha, giluminio purentuvo noragas – 60–120 g/ha, kultivatoriaus noragėlis – 30–70 g/ha. 2016 m. bendras Lietuvoje deklaruotas ariamos žemės plotas yra 2,89 mln. ha. Nudilimo nuostoliai, dirvos įdirbimo metu, siekia 2–3 Eur/ha, todėl Lietuvos ūkininkai per metus netenka 5,78–8,67 mln. Eur. Tinkamas įdirbimo padargų medžiagos parinkimas ir jo formos optimizavimas gali sumažinti šiuos nuostolius.

Egidijus Katinas yra Aleksandro Stulginskio universiteto, 2–ųjų metų mechanikos inžinerijos doktorantas. Lietuvos Mokslų akademijos laureatas, apdovanotas už magistro darbą „Žemės dirbimo mašinų darbo dalių stiprinimas apvirinant kompozicinėmis medžiagomis“. Stažavosi Libereco Technikos universitete (Čekija) ir Talino Technologijos universitete (Estija). ASU doktorantų korporacijos viceprezidentas, įvertintas LMT stipendija doktorantams.

Renginio informacija socialiniame tinkle „Facebook“.

Daugiau informacijos:

• Rasa Indriliūnaitė