VDU lankosi terorizmo ekspertas T. Akunjee

Gegužės 26–27 dienomis Kaune, Vytauto Didžiojo universitete (VDU) svečiuojasi ir dvi viešas diskusijas rengė terorizmo ekspertas iš D. Britanijos, advokatas Tasnime Akunjee.

Pirmojoje diskusijoje su VDU Socialinių mokslų fakulteto profesoriumi, Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komiteto nariu Jonu Ruškumi ir VDU Filosofijos ir socialinės kritikos katedros vedėju prof. Gintautu Mažeikiu, svečias iš D. Britanijos aptarė musulmonų bendruomenių kultūrinę integraciją Vakarų šalyse. Tuo tarpu antrame pokalbyje su filosofu, VDU profesoriumi Leonidu Donskiu T. Akunjee kalbėjo apie islamistinio terorizmo tikimybę Lietuvoje.

Tasnime Akunjee yra baudžiamosios teisės advokatas, dirbantis terorizmo ir su juo susijusių nusikaltimų srityje; jo patirtis teisinėje gynyboje – 17 metų. Advokatas taip pat yra tiesiogiai ir aktyviai prisidėjęs prie asmenų, iškeliavusių į konflikto zonas ir persigalvojusių, sėkmingo grąžinimo į jų gimtąsias šalis. Tarp jo reikšmingiausių pasiekimų – derybos dėl D. Britanijos pilietės, kurią buvo įkalinusios Sirijos sukilėlių pajėgos, išlaisvinimo ir sugrąžinimo į tėvynę, bei pagalba trijų moksleivių, išvykusių iš Londono į ISIS valdomą Siriją, šeimoms, darbas siekiant šias moksleives sugrąžinti į D. Britaniją.

T. Akunjee taip pat suteikė medžiagą D. Britanijos Vidaus reikalų specialiajam komitetui dėl šalies kovos su terorizmu strategijos, dėstė paskaitas šia tema ir dalyvavo diskusijose D. Britanijoje ir užsienyje.

Svečio vizitas Lietuvoje suteikia retą galimybę išgirsti tarptautinio eksperto komentarus ir gilią analizę apie terorizmą iš žymiai platesnės perspektyvos.