VDU kvies savanoriauti teikiant pirmąją pagalbą

VDU toliau plėtoja savanoriškas veiklas universitete – gruodžio 17 d. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su nevyriausybine organizacija „Voluntarius LT“, kuri kviečia savanoriauti teikiant žmonėms pirmąją pagalbą.

Pasak VDU Studentų reikalų tarnybos direktoriaus Manto Simanavičiaus, ši sutartis yra dar vienas žingsnis Lietuvoje skatinant vakaruose paplitusias savanorystės idėjas. „Žygiuosime į priekį ir būsime pirmieji vėliavnešiai šioje srityje, nes, kiek man žinoma, savanoriška veikla kituose universitetuose nėra tiek daug vystoma, kiek pas mus“, – pažymėjo M. Simanavičius.

Sutartimi, kurią pasirašė VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka ir „Voluntarius LT“ direktorius Rimantas Mikalauskas, universitetas ir organizacija sieks neatlygintinai bendradarbiauti populiarinant savanorystę įvairiose srityse – greitojoje medicinos pagalboje, priešgaisrinėje apsaugoje, gelbėjimo veikloje ir t. t. Taip pat numatoma užtikrinti sąlygas VDU studentų praktikai „Voluntarius LT“, rengti įvairius bendrus projektus, tyrimus, renginius ir t. t.

„Mums labai malonu, kad VDU pirmasis iš universitetų kartu su mumis prisideda prie šios kilnios misijos vykdymo – ne tik suteikia žinių jauniems žmonėms, bet ir prisideda prie savanorystės bei pilietiškumo, padeda žmonėms, kuriems reikia pagalbos“, – bendradarbiavimu džiaugėsi „Voluntarius LT“ vadovas R. Mikalauskas, pabrėžęs, jog savanorystė turėtų būti visų pareiga.

Norintys tapti VDU savanoriais kviečiami prisijungti prie jų grupės socialiniame tinkle „Facebook“ arba kreiptis į VDU savanorystės programos vykdytoją. Daugiau informacijos teikia Studentų reikalų tarnyba (S. Daukanto g. 27–206, tel. (8 37) 751 175, el. paštas info@srt.vdu.lt).

Apie savanorystę VDU

Jono Petronio (j.petronis@mkt.vdu.lt) fotoreportažas