VDU smagiai sutiko Naujuosius Arklio metus

Sausio 31 d. VDU Azijos studijų centras (ASC) ir Rytų kultūros studija „Wudang Tao“  kartu su susirinkusiais VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete palydėjo senuosius Gyvatės metus ir sutiko Naujuosius Arklio metus pagal tradicinį Mėnulio kalendorių.

Renginį pradėjo vieša paskaita, kurios metu ASC darbuotojai sausakimšoje auditorijoje susirinkusiems papasakojo apie Naujųjų metų sutikimą skirtingose Rytų Azijos šalyse. Paskaitos dalyviams buvo ypač smalsu, kodėl pagal kinų kalendorių Naujieji metai kasmet prasideda vis kitą dieną. Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas paaiškino, kad metų pradžia skaičiuojama nuo jaunaties pradžios – pirmosios Mėnulio ciklo dienos. Kadangi kinai pavasario pradžia laiko vasario 4-ąją, artimiausia šiai datai Mėnulio jaunatis yra laikoma Naujųjų metų pradžia.

Po paskaitos vyko mugė, kurioje buvo galima paragauti rytietiškų patiekalų, išmokti kiniškų rašmenų, pasigaminti mielus suvenyrus ar jų įsigyti. Iš Kinijos atvykusios Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto darbuotojos rodė laimę nešančius amuletus, japoniško popieriaus lankstymo meno mokė Lietuvos origami draugijos atstovai. Su Rytų kraštais susijusius leidinius pristatė Pasaulio lietuvių centras, o studentiški klubai „Hashi“, „Wu Wei“ bei „Hallyu“ visus besidominčius supažindino su savo veikla.

Vakare veiksmas persikėlė į Rytų kultūros studiją „Wudang Tao“, kur vyko kovos menų klubų pasirodymai, taip pat muzikinės improvizacijos etnografine tematika.

Penktadienio renginiais baigėsi bendras ASC ir „Wudang Tao“ renginių ciklas „Žaliojo žirgo žingsniai“, kuris tęsėsi nuo praėjusių Kalėdų.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.