VDU kviečia paminėti Laisvės gynėjų dieną

Sausio 12 d., trečiadienį, garbingi svečiai iš Islandijos, JAV, Kanados, Ispanijos, Rusijos, Čekijos, Norvegijos, Vengrijos, Švedijos ir Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenės nariai prisimins Sausio 13-osios įvykius ir jų reikšmę Lietuvai.

Į Vytauto Didžiojo universitetą atvykę svečiai – Jonas Baldvinas Hannibalssonas (ekonomistas, politikas, kuriam einant Islandijos užsienio reikalų ministro pareigas 1991 m. Islandija pirmoji pripažino Baltijos šalių valstybingumą), Mikelis Arregui (EFE agentūros biuro Maskvoje vadovas), Jurijus Afanasjevas (Visuomenės veikėjas, istorikas, mokslų akademijos narys, profesorius, Sausio 13-osios naktį telefonu kalbėjęsis su V. Landsbergiu), Jaroslavas Suchánekas (buvęs Čekoslovakijos deputatas, susitikęs su G. Vagnoriumi), Rimantas Dirvonis (JAV Lemonto Apylinkės Lietuvių Bendruomenės valdybos narys), Mirga Šaltmiras (Pasaulio lietuvių jaunimo sajungos vicepirminkė, glaudžiai dirbusi su PLB ir Sąjūdžiu, Sausio 13-osios naktį, eidama Seimo pirmininko sekretoriato darbuotojos pareigas, išbuvusi Seimo rūmuose ir visą laiką palaikiusi ryšius su Vakarų ambasadomis Maskvoje), Ingvaldas Godalis (Norvegijos paramos Čečėnijai komiteto valdybos narys, Stortingo grupės Baltijos valstybėms remti pirmininkas), Viktoras Šeinis („Jabloko“ partijos Politinio komiteto narys, visuomenės veikėjas, Rusija), Genadijus Burbulis (Federacijos Tarybos pirmininko patarėjas, visuomeninis veikėjas, Rusija), Danielis Tarschys (Stokholmo universiteto politikos mokslų profesorius, Švedijos karališkosios mokslų akademijos narys, buvęs ET generalinis sekretorius), Huba Kozma (Vengrijos parlamento narys), Péteris Nahimi (Taikomosios komunikacijos mokslinio instituto direktorius, Vengrijos demokratinio forumo valdybos narys), Peteris Koszó (Hódmezővásárhely miesto (Vengrija) vicemeras) – Vytauto Didžiojo universiteto rektorato pastate (K. Donelaičio 58) 15.40 val. prisimins prieš dvidešimt metų vykusius įvykius, kalbės apie jų reikšmę Lietuvos ateičiai.

Prieš prof. Liudo Mažylio moderuojamą diskusiją svečiai nuo 15 val. aplankys LRT Kauno skyrių (S. Daukanto g. 28A), o po pasidalijimo įžvalgomis VDU rektorate 17val. lankysis istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune (Vilniaus g. 33).

Susitikime su svečiais dalyvaus VDU Mokslo prorektorius prof. Juozas Augutis, VDU Viešųjų ryšių prorektorė prof. Auksė Balčytienė, prof. Liudas Mažylis, VDU Tarptautinių ryšių tarnybos direktorė Zina Baltrėnienė, VDU rektorato atstovai bei kiti VDU bendruomenės nariai.

Renginys atviras visiems VDU bendruomenės nariams – maloniai kviečiame dalyvauti.