VDU kviečia į lenkiško kino renginius

Gegužės 21 d., ketvirtadienį, 18 val., kino teatre „Romuva“ (Laisvės al. 54, Kaunas) vyks Leszeko Dawido filmo „Mano vardas Ki“ (lenk. „Ki“, 2012 m.) peržiūra.

Renginį organizuoja VDU Adomo Mickevičiaus lenkų kalbos ir kultūros klubas ir VDU Užsienio kalbų institutas, kartu su Lenkijos institutu Vilniuje vykdydamas bendrą „Lenkų kino klubo“ projektą.

Anot filmo peržiūros organizatoriaus, VDU Adomo Mickevičiaus klubo vadovo Mindaugo Norkevičiaus, dramoje pasakojama apie vienos moters likimą – Ki kratosi motinos atsakomybės. Stengdamasi nekartoti savo mamos klaidų ir nebūti nepatenkinta vieniša mama, mergina renkasi spalvingą, pašėlusį gyvenimą. Jauna aktorė Roma Gąsiorowska tiksliai suvaidino nuolat skubančią, visko trokštančią, draugus ir pažįstamus išnaudojančią, bet apie savo veiksmų pasekmes nesusimąstančią moterį. Nes tam, kad susimąstytum, reikia stabtelėti, apsižvalgyti aplink, o Ki visai neturi laiko.

2 foto

2011 m. aktorė Roma Gąsiorowska Gdynės kino festivalyje apdovanota už geriausios pirmojo plano moters vaidmenį. Filmas pelnė prizus Košalino, Paryžiaus „Kinopolska“ festivalyje ir tris Lenkų kino akademijos „Erelius“: metų atradimo, geriausio moters vaidmens ir geriausio montažo kategorijoje.

Filmas bus rodomas lenkų kalba su anglų k. subtitrais. Įėjimas nemokamas.

Daugiau informacijos teikia renginio organizatorius Mindaugas Norkevičius (m.norkevicius@pmdf.vdu.lt ) ir „Romuva“ (info@ktromuva.lt).