VDU absolventų dieną susitiko seniai matyti draugai

Tęsdamas gražią rudenišką tradiciją, VDU paminėjo absolventų dieną. Universiteto absolventai, gausiai sugrįžę į alma mater, dalyvavo jiems skirtame šventiniame pasimatyme. Pasimatymas dažniausiai asocijuojasi su sielos virpuliu, nekantrumu, šiluma ir išskirtiniais pojūčiais. Visi susirinkusieji tuo galėjo įsitikinti, nes „Pasimatymai A“ buvo būtent tokie, kuriuose susitiko tie, kurie ir turėjo.

Intriguojančioje paskaitoje-diskusijoje „Modernios lietuviškumo formos“ dalyvavo gerai žinomi VDU dėstytojai: istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius, žurnalistas Rytis Zemkauskas ir italų kalbos dėstytojas Stefano M. Lanza. Diskusijoje buvo ieškoma atsakymų, kas yra lietuviškumas, kaip jis pasireiškia ir ką kiekvienam iš mūsų suteikia. Paskaitos-diskusijos dalyviai jaukiai bendravo su seniai nematytais bendrakursiais ir dėstytojais, dalinosi prisiminimais apie studijas, klausėsi VDU Muzikos akademijos džiazo muzikantų koncerto.

Vakaro metu vyko aukcionas, kuriame buvo parduodami įvairūs daiktai: Prezidento Valdo Adamkaus knyga-albumas, skirtas Prezidento antrajai kadencijai pažymėti; kolekcinė sidabrinė VDU moneta, skirta atkūrimo 25-mečiui; pasirinktos užsienio kalbos kursai; fotografo Romualdo Požerskio daryta meninė nuotrauka; VDU vokas su autentišku VDU pašto ženklu ir šventiniu antspaudu; fotomenininko Mindaugo Kavaliausko knyga „D., G. ir Kiti“; Rektoriaus prof. Zigmo Lydekos gitara su „Keistuolių teatro“ parašais; ir juodoji dėžė, kurios turinys paaiškėjo tik ją pardavus. Dėžę įsigijęs aukciono dalyvis galės metus skaityti žurnalą „National Geographic Lietuva“. Visos surinktos aukciono lėšos – 5 tūkst. litų – bus skiriamos Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus plėtrai.

Daugiau VDU absolventų vakaro akimirkų – Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) nuotraukų galerijoje.