VDU kurs tyrimų ir eksperimentinės veiklos centrą

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuriant ir įveiklinant gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centrą Kauno apskrities teritorijoje.

Sutartis sudaryta tarp VDU, Kauno miesto savivaldybės, Kauno Kolegijos, Aleksandro Stulginskio universiteto, Kauno moksleivių techninės kūrybos centro, Lietuvos sporto universiteto, Kauno technikos kolegijos, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Kauno rajono savivaldybės.

Partneriai bendradarbiaus, siekiant sukurti ir įveiklinti mokiniams pritaikytą Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos (STEAM – angl. Science, Technology, Engineering, Art (creative activities), Mathematics) atviros prieigos (AP) centrą.

Šia sutartimi VDU įsipareigoja į STEAM AP centro ugdymo veiklas įtraukti savo darbuotojus, tyrėjus, mokslininkus, dėstytojus, doktorantus, bakalauro bei magistrantūros studentus. Taip pat teikti pagalbą STEAM AP centro darbuotojams metodiniais klausimais, bendradarbiauti vykdant įvairiais projektines ir STEAM populiarinimo veiklas ir kt. Tai suteiks daugiau galimybių universiteto bendruomenei įsitraukti į įvairius tyrimų, eksperimentų rengimus, bendradarbiaujant su kitomis švietimo įstaigomis, miesto ir rajono savivalda bei verslo sektoriumi.