VDU krepšininkams – apdovanojimai už Lietuvos garsinimą

Spalio 17 d. LR Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo pagerbtos geriausios studentų sporto komandos. Tarp jų pateko ir daugkartiniai Lietuvos studentų krepšinio lygos bei tarptautinių turnyrų nugalėtojai VDU krepšininkai.

Pagerbime dalyvavo švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas bei Lietuvos sporto universiteto senato pirmininkas Aleksas Stanislovaitis. Apdovanojimai buvo įteikti ne tik VDU, bet ir LKKA atstovams – antrąją vietą Europos universitetų studentų žaidynėse iškovojusioms rankininkėms bei bronzos medaliais pasidabinusioms LKKA krepšininkėms.

VDU krepšininkai išskirtinio pagerbimo sulaukė už praėjusio sezono nuopelnus. Tai – pirmoji vieta tarptautiniame turnyre Italijoje „Euro-Milano“, dešimtasis LSKL čempionų titulas, penktą kartą iškovotas auksas Baltijos šalių (SELL) žaidynėse Suomijoje, tarptautinio krepšinio turnyro „The Friendship Games“ Izraelyje nugalėtojų titulas bei, žinoma, skambiausia pergalė I-osiose Europos universitetų žaidynėse Kordoboje (Ispanija) – aukso medaliai.

Dėl įtempto krepšininkų grafiko bei prasidėjusių legionierių karjerų, pagerbime negalėjo dalyvauti visi VDU komandos pergalių kalviai. Atsiimti apdovanojimų atvyko T. Rakauskas, L. Krivickas, R. Juknevičius, P. Sorokas, J. Kalinauskas, A. Nutautas bei komandos treneris A. Juknevičius su komandos vadovu V. Juknevičiumi.

Ceremonijos metu švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius džiaugėsi, jog iš biudžeto skirtos lėšos, leidusios Lietuvos universitetams deleguoti savo sporto atstovus į Kordobą, atsipirko su kaupu ir suteikė didžiausią atlygį – garsino mūsų šalies vardą. Buvo priminta, kad šiose žaidynėse dalyvavo daugiau nei trisdešimt šalių, tarpusavyje rungėsi daugiau nei šimtas universitetų. LSSA prezidentas Č. Garbaliauskas paminėjo, jog Lietuva, nors ir maža šalis, pakliuvo į dešimtuką pagal delegacijos dydį bei iškovotų medalių skaičių. Tačiau aukso medalį Lietuvai iš Ispanijos parvežė tik VDU krepšininkai!