VDU krepšininkai – žaidynių „EuroRoma“ nugalėtojai

Paulius Bakanauskas

VDU krepšinio komanda iškovojo pirmąjį šio sezono trofėjų. Italijos sostinėje vykusiose tradicinėse studentų sporto žaidynėse „Euro Roma“ iš VDU-2 komandos sudaryta ekipa krepšinio turnyre iškovojo pirmąją vietą. Šiose žaidynėse vieninteliai Lietuvos atstovai triumfavo jau ketvirtus metus iš eilės. Finaliniame susitikime, kuriame buvo žaidžiami keturi kėliniai po 8 minutes, VDU iškovojo pergalę prieš Zadaro universitetą (Kroatija) 39:26 (10:11; 11:6; 7:4; 11:5).

Rungtynių eiga

Finalo rungtynes geriau pradėjo kroatai, kurie itin nerezultatyviose rungtynėse gan anksti įgijo penkių taškų persvarą, 2:7. Tačiau sėkmingas komandos kapitono Andriaus Čibiro žaidimas neleido varžovams daugiau atitrūkti ir pirmąjį kėlinį Zadaro krepšininkai baigė turėdami minimalią persvarą (10:11).

Antrasis kėlinys irgi sėkmingiau prasidėjo kroatams, kurie per keturias minutes padidino savo pranašumą iki 7 taškų, 10:17. Po prastai sužaistos atkarpos VDU atsitiesė ir per likusį kėlinį visiškai užspaudė varžovus, pelnė 11 taškų be atsako ir pasitiko ilgąją pertrauką pirmaudami 21:17.

Kitoje rungtynių pusėje VDU sugebėjo išlaikyti persvarą ir daugiau nė karto neleido kroatams išsiveržti į priekį. Šiame nerezultatyviame ir tikru nervų karu tapusiame susitikime VDU įrodė, jog yra labiau nusipelnę pergalės, ir laimėjo 39:26.

VDU gretose taškus pelnė: L. Žukauskas (9 tšk.), A. Čibiras (7), Š. Stiklakis (6), V. Sajekas (5), V. Čėsna (4), G. Stankevičius ir L. Krivickas (po 3), A. Nutautas (2), T. Vilimas, J. Lekšas, R. Valiulis.

Turnyro eiga

Grupės varžybose VDU susitiko su Westminsterio (Anglija), Abu Dabio (JAE), ir St. Galleno (Šveicarija) universitetų komandomis, iškovojo visas tris pergales ir tapo A grupės nugalėtojais.

Ketvirtfinalyje lietuvių laukė Kairo amerikietiškasis universitetas (Egiptas). Šiame etape buvo žaidžiami du kėliniai po dešimt minučių ir VDU studentai pasiekė lengvą pergalę 29:10.

Pusfinalyje VDU susitiko su Prahos universitetu (Čekija) ir vos išnešė sveiką kailį. Tik lemiamame kėlinyje pataikytas fantastiškas V. Čėsnos tritaškis, L. Krivicko perimtas kamuolys ir greitoje atakoje pelnyti taškai lėmė, kad pavyko išplėšti pratęsimą, kuriame buvo iškovota sunki pergalė rezultatu 26:24.

Šiemet dėl žaidynių krepšinio turnyro nugalėtojų titulo kovojo net 18 studentų ekipų iš Anglijos, Šveicarijos, Kroatijos, Jungtinių Arabų Emyratų, Egipto, Ispanijos, Vokietijos, Slovakijos, Italijos, Čekijos, Prancūzijos ir Lietuvos.

„EuroRoma“ studentų sporto žaidynės rengiamos jau keturioliktą kartą, o VDU krepšinio komanda jose dalyvauja nuo 2011-ųjų ir dar nė karto neužėmė žemesnės nei pirmosios vietos. Šiose žaidynėse taip pat varžosi ir kitų sporto šakų atstovai: futbolininkai, tenisininkai, rankininkai, tinklininkai, šachmatininkai, stalo tenisininkai, palaikymo šokėjų grupės, lengvaatlečiai ir krepšininkai iš 21 pasaulio valstybės. Šių metų žaidynėse dalyvavo apie 2000 sportininkų.

Kviečiame žiūrėti fotoreportažą.