VDU krepšininkai trečią kartą laimėjo turnyrą Izraelyje

Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkai trečią kartą tapo Izraelio mieste Eilate vykusio turnyro „The Friendship Games“ nugalėtojais. Finale lietuviai rezultatu 99:82 (24:14, 34:21, 17:26, 24:21) nugalėjo Zadaro universiteto (Kroatija) komandą. VDU sportininkai turnyre dalyvavo jau penktąjį kartą.

Lietuviai nuo pat pirmų akimirkų pradėjo aktyviai spausti varžovus ir jau baigiantis pirmajam kėliniui turėjo dviženklį pranašumą. Antrajame ketvirtyje VDU nemažino apsukų ir atrodė, kad Zadaro universiteto krepšininkai nebeturės vilčių sukurti intrigos finaliniame mače. Prieš ilgąją pertrauką kauniečiai pirmavo 23 taškų skirtumu (58:35).

Antroje rungtynių pusėje kroatai kibo lietuviams į atlapus. Skirtumas po truputį ėmė tirpti ir prieš paskutinį kėlinį komandas skyrė 14 taškų (75:61). Lemiamas ketvirtis prasidėjo kroatų spurtu 0:6 ir pirmą kartą po pirmojo kėlinio Zagrebo universitetą nuo VDU skyrė mažesnis nei dviženklis skirtumas (75:67).

Tačiau po trenerio Arūno Juknevičiaus paprašytos minutės pertraukėlės lietuviai susiėmė ir rungtynes pabaigė pergalingai – 99:82. Paskutines dešimt minučių puikiai veikė Pauliaus Soroko ir Ryčio Juknevičiaus tandemas, pelnęs 20 iš 24 paskutiniojo kėlinio taškų. Šie žaidėjai ir buvo rezultatyviausi komandoje: P. Sorokas pelnė 28, o R. Juknevičius – 22 taškus.

„Lošėme kaip kumštis, vieni kitus palaikėme. Kroatai, tuo tarpu, nervinosi ir apeliavo į teisėjus. Nors įtampa laikėsi iki rungtynių pabaigos, išlaikėme savo žaidimą ir šventėme pergalę“, – po rungtynių teigė komandos vidurio puolėjas Airidas Nutautas.

VDU krepšininkams tai buvo jau penktasis kartas, kai jie dalyvavo šiame turnyre. Pirmą kartą VDU išbandė savo jėgas „The Friendship Games“ 2008-aisiais – ir tapo turnyro nugalėtojais. 2009 m. lietuviai iškovojo antrąją vietą, 2012 m. vėl buvo pergalingi, o praėjusiais metais darsyk reikėjo tenkintis antrąja vieta. Visus kartus iki šiol VDU krepšininkai finale susitikdavo su Atėnų nacionaliniu technikos universitetu, kuris yra tapęs šio turnyro nugalėtoju keturis kartus.

„The Friendship Games“ vyko jau devintąjį kartą. Šiame turnyre dalyvauja įvairių religijų ir kultūrų šalys, siekiant parodyti, jog krepšinis gali suvienyti skirtingas tautas.

VDU komandai atstovavo L. Krivickas, D. Sabeckis, R. Juknevičius, R. Čepanonis, A. Nutautas, P. Sorokas, M. Užupis, E. Ežerskis, I. Labutis.

Paulius Bakanauskas