VDU krepšininkai pelnė didžiąją LSKL taurę

Balandžio 15 d. Lietuvos studentų krepšinio lygos finale penktą kartą iš eilės ir devintąjį kartą istorijoje VDU krepšininkai tapo LSKL čempionais. VDU ir KTU komandų varžybas mūsų universiteto komanda laimėjo rezultatu 86:74. Rezultatyviausiai VDU komandoje žaidė M. Kuzminskas, pelnęs 27 taškus ir M. Valukonis (15 taškų).

Paulius Bakanauskas, paulius.bakanauskas@fc.vdu.lt

Rungtynes sėkmingiau pradėjo VDU krepšininkai ir įpusėjus kėliniui pirmavo rezultatu 10:7. Toliau žaidimas klostėsi vangiai, komandos keitėsi netaikliais metimais, bet sėkmingiau žaidė mūsų universiteto krepšininkai, kurie didino skirtumą ir kėlinį laimėjo rezultatu 22:14. Šiame kėlinyje labiausiai išsiskyrė po šešis taškus surinkę M. Valukonis ir P. Butkevičius.

Antrasis kėlinys geriau klostėsi VDU, kurie iki kėlinio vidurio jau buvo susikrovę 15 taškų persvarą 38:23. Per likusį laiką KTU sugebėjo apmažinti  skirtumą, bet VDU išsaugojo saugų dešimties taškų skirtumą ir komandos paliko aikštelę švieslentėje degant rezultatui 45:36.

Trečiąjį kėlinį kiek užtikrinčiau pradėjo KTU krepšininkai, kuriems pavyko apmažinti skirtumą iki 3 taškų – 53:50. Vėliau žaidimas išsilygino ir KTU niekaip nesisekė sumažinti skirtumo iki mažesnio nei trys taškai. Vėliau, likus dviems trečiojo kėlinio minutėms, dėl pražangų limito aikštę teko palikti P. Butkevičiui, bet tai nesutrukdė VDU komandai pagerinti žaidimo ir iki kėlinio pabaigos susikrauti 12 taškų skirtumą – 68:56.

Ketvirtąjį kėlinį galingai pradėję VDU krepšininkai vienu metu buvo įgiję 21 taško skirtumą 78:57. Nors vėliau KTU krepšininkai ir sugebėjo sumažinti skirtumą iki 14 taškų, bet jiems nebeužteko nei jėgų, nei laiko pasivyti VDU ir sukelti intrigą finalo rungtynėse.

VDU krepšininkai – 9 kartus (2001, 2002, 2004, 2005, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011) tapo Lietuvos studentų krepšinio lygos čempionais, du kartus – antrosios vietos laimėtojais (2003, 2006). Universiteto komanda keturis kartus dalyvavo Europos universitetų krepšinio čempionatuose (2006, 2007, 2008 ir 2010) ir visus kartus iškovojo aukso medalius. Pasiekta svarių pergalių Baltijos šalių universitetų žaidynėse – tris kartus laimėti aukso (2006, 2008, 2010), vieną – sidabro (2007) ir tris kartus bronzos medaliai (2003, 2004, 2009).

Iki gegužės 16 d. K. Donelaičio g. 52 (I aukšto fojė ir Informacijos centre) atidaryta paroda „VDU krepšinis: pergalių dešimtmetis“.

Balandžio 15 d. Lietuvos studentų krepšinio lygos pirmos merginų grupės finalo rungtynes VDU komanda, po įtemptos ir permainingos kovos, rezultatu 64:74 pralaimėjo LKKA krepšininkėms ir užėmė garbingą antrąją vietą. Fotoreportažą ir išsamesnę informaciją apie rungtynes skaitykite čia.

Kviečiame žiūrėti Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) ir Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą ir Luko Motiejūno (lukas.motiejunas@fc.vdu.lt) videoreportažą.