VDU krepšininkai iškovojo bronzą SELL žaidynėse

Gegužės 24–26 dienomis Latvijoje vyko 29-osios Baltijos šalių sporto žaidynės SELL, kuriose VDU sportininkai iškovojo penkis medalius. Bronzą pelnė universiteto krepšininkai, kurie mažajame finale po įtemptos kovos 97:93 triumfavo prieš Latvijos žemės ūkio universitetą. Sidabras atiteko Šiaulių universitetui, finale 118:103 nusileidusiam Latvijos universiteto atstovams.

VDU ir Šiaulių universitetas užėmė antrąsias vietas savo grupėse – abi Lietuvos komandos iškovojo po dvi pergales ir patyrė po pralaimėjimą, taip išvengdamos susitikimo ketvirtfinalyje. Pirmajame atkrintamųjų varžybų etape lietuviai lengvai susitvarkė su priešininkais: VDU krepšininkai, vedami 21 tašką pelniusio Siimo-Sanderio Vene, rezultatu 56:72 įveikė Latvijos sporto universitetą, o Šiaulių universiteto atstovai rezultatu 54:93 įtikinamai nugalėjo Rygos Stradinio universitetą.

Tuo tarpu pusfinalio dvikovose Lietuvos komandoms sekėsi skirtingai. Šiauliai nepaliko jokių vilčių Latvijos žemės ūkio universitetui, sutriuškindami juos rezultatu 103:65, o VDU žaidėjai 77:81 nusileido varžovams iš Latvijos universiteto.

Pastaroji dvikova pasižymėjo abejotinais teisėjų sprendimais, kurie sukėlė didžiulę Kauno komandos žaidėjų ir trenerių nepasitenkinimo bangą. Arbitrui nusprendus skirti pražangą gynyboje Donatui Sabeckiui, VDU atstovai už emocijų protrūkį buvo nubausti iškart trimis techninėmis pražangomis. „Tokio įvykio, kad komanda gautų tris technines pražangas vienos atakos metu, man nėra tekę matyti per visą savo karjerą“, – sakė VDU ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ gretose rungtyniaujantis Vaidas Čepukaitis.

Prieš ilgąją pertrauką latviai pirmavo net 26 taškų skirtumu, tačiau VDU komanda sugebėjo parodyti charakterį ir ištirpdė visą priešininkų persvarą – paskutiniame ketvirtyje lietuviai net išsiveržė į priekį vienu tašku. Deja, paskutinėms minutėms kauniečiams pritrūko tiek jėgų, tiek sėkmės ir teko pripažinti Latvijos universiteto komandos pranašumą.

Mažajame finale VDU sportininkai ginklus surėmė su Latvijos žemės ūkio universitetu. Rungtynių pradžioje trūko intrigos ir atrodė, kad lietuviai pasieks nesunkią pergalę – prieš ilgąją pertrauką VDU pirmavo 52:38. Tačiau vėliau pasiteisino latvių taktika „bombarduoti“ tritaškiais, kurių šie metė net 42: ketvirtajame kėlinyje VDU pirmavo jau tik trimis taškais. Latvijos atstovai bandė mažinti skirtumą prasižengdami ir versdami kauniečius mesti baudas, bet lemiamais momentais VDU krepšininkams rankos nedrebėjo ir šie iškovojo pergalę 97:93. Rezultatyviausi Lietuvos komandoje buvo 24 taškus pelnęs Adomas Drungilas bei 23 pridėjęs Šarūnas Vasiliauskas.

Rungtynėse dėl aukso susitiko Šiaulių ir Latvijos universitetai. Jau pirmajame kėlinyje situacija kiek priminė vakarykštį pusfinalį, kuriame latviai įveikė VDU: sužaidus pusę varžybų šiauliečiai atsilikinėjo 71:48. Nors Šiaulių universitetas vis bandė kabintis į varžybas ir prisivyti latvius, šie sugebėjo išlaikyti saugų atstumą iki pat varžybų pabaigos ir laimėjo rezultatu 118:103.

Latviai metė net 50 baudos metimų, 23 iš jų – vienas iš komandos lyderių Zanis Peiners, kuris iš viso pelnė net 39 taškus. Dėl susirinktų penkių asmeninių pražangų net penki iš dešimties ŠU žaidėjų turėjo baigti varžybas anksčiau laiko, tarp jų ir komandos lyderiai – 27 taškus pelnęs Rokas Giedraitis bei 19 taškų įmetęs Laurynas Samėnas.

Bronzą iškovojusios VDU komandos sudėtis: Paulius Beliavičius, Šarūnas Vasiliauskas, Rytis Juknevičius, Donatas Sabeckis, Edgaras Ulanovas, Paulius Sorokas, Rolandas Jakštas, Marius Valukonis, Adomas Drungilas, Vaidas Čepukaitis, Siimas Sanderis Vene, treneriai Arūnas Juknevičius ir Tomas Rakauskas.

ŠU komandoje sidabro medaliais apdovanoti: Edvinas Grikštas, Klymas Artamonovas, Mantas Kadzevičius, Ignas Vaitkus, Rokas Giedraitis, Šarūnas Kulevičius, Almantas Pakarklis, Laurynas Samėnas, Edvinas Vaupšas, Julius Jucikas, Daivaras Pakarklis. Treneris – Rolandas Vaičiūnas.

Paulius Bakanauskas

Daugiau apie VDU pasiekimus 29-osiose SELL žaidynėse

Kviečiame žiūrėti Pauliaus Bakanausko fotoreportažą.