VDU krepšininkai įrodė, kad dešimtmečio įvykiai nebuvo atsitiktinumas

1726

Rugsėjo 30 d. įvyko draugiškos krepšinio veteranų rungtynės, kuriose susigrūmė buvę VDU ir KTU krepšininkai. Rungtynės buvo skirtos paminėti Vytauto Didžiojo universiteto komandos pergalių dešimtmečiui, kuomet 2001 metais VDU komanda pirmą kartą tapo LSKL čempionais. Nuotaikingose rungtynėse, kuriose netrūko ir kurioziškų metimų, ir gerų emocijų pergalę rezultatu 84:76 šventė VDU krepšininkai.

Taškų sąskaitą VDU komandai atidarė Mindaugas Čižas. Sužaidus pusę kėlinio rezultatas žadėjo, jog rungtynės bus įtemptos 10:8 VDU komandos naudai. Tačiau po kelių VDU komandos nesėkmingų epizodų priekyje jau buvo KTU veteranų komanda 12:19. Kėlinio pabaigoje žaidimo ritmas sumažėjo ir kėlinys pasibaigė rezultatu 17:20. Pirmajame kėlinyje neabejotinas lyderis buvo M. Čižas, pelnęs 9 taškus.

Antrajame rungtynių kėlinyje žaidimas vyko taškas į tašką. O kėliniui įpusėjus pavyko persverti ir padidinti rezultatą VDU komandos naudai 27:24. Šį pranašumą iki kėlinio pabaigos pavyko išlaikyti ir šiek tiek padidinti 37:33. Kėlinyje išsiskyrė efektingą metimą pataikęs Andrius Budvytis (6 tšk.) ir Edvinas Žukauskas (7 tšk.).

Po ilgosios pertraukos žaidimas VDU komandai klostėsi dar  geriau ir iki kėlinio vidurio jau turėjo dviženklį pranašumą 52:40. Vėliau žaidimas išsilygino ir skirtumas tarp komandų neaugo, laikėsi dviženklis VDU komandos pranašumas, tačiau paskutinę sekundę KTU komandai pasisekė pataikyti tritaškį ir skirtumas sumažintas iki vienženklio 62:54. Šiame kėlinyje daugiausiai ovacijų sulaukė Rimas Stūronas, pataikęs porą savo „firminių“ tritaškių.

Ketvirtajame kėlinyje KTU komanda susiėmė ir ėmė sparčiai mažinti skirtumą ir pataikė kuriozišką metimą, kuomet nuo VDU komandos nario rankos atsimušęs kamuolys įlėkė į krepšį. Rezultatas įpusėjus kėliniui skelbė, kad intriga grįžta į rungtynes – 66:65 VDU naudai.

Rungtynės kaip ir prieš dešimtmetį klostėsi įnirtingai, sėkmingomis atakomis apsikeitinėjo tai viena, tai kita komanda. Tačiau, buvusio VDU rektoriaus V. Kaminsko žodžiais, kaip ir prieš dešimt metų, taip ir tądien lemiamomis akimirkomis VDU komanda sugebėjo susikaupti ir spurtavę iškovojo gražią pergalę 84:76.