VDU krepšininkai – „EUROROMA 2013“ turnyro čempionai

Lapkričio 18 d. VDU II-oji vaikinų krepšinio komanda iš Italijos parsivežė pirmąjį sezono trofėjų – trečią kartą iš eilės iškovojo tarptautinių studentų sporto žaidynių „EUROROMA 2013“ krepšinio turnyro čempionų titulą.

Iš VDU antrojoje komandoje žaidžiančių krepšininkų sudaryta ekipa Italijos sostinėje praleido keturias dienas, kurių metu ne tik žaidė krepšinį, bet ir galėjo pamatyti kitų sporto šakų atstovų pasirodymus šiose žaidynėse, aplankyti įžymias Romos vietas. Studentų žaidynės „EURO ROMA“ kasmet sutraukia apie 1700 sportininkų iš daugiau nei 20 valstybių. VDU krepšininkams per tris dienas reikėjo sužaisti šešias varžybas, kurių metu jie siekė įrodyti, kad Lietuva yra krepšinio šalis.

Grupės etape lietuviai pasiekė dvi pergales ir patyrė vieną pralaimėjimą. Pirmose varžybose gana lengvai įveiktas Franklino koledžas (Šveicarija) – 44:13. Antrajame mače lietuviai susitiko su atletiškais Dubajaus Amerikos universiteto krepšininkais, jame po įtemptos kovos pasiekta pergalė – 30:21.

Lemiamas grupės susitikimas VDU žaidėjams nesusiklostė ne taip sėkmingai – kiek neįvertinus Barselonos chemijos instituto komandos, teko pripažinti netikėtą pralaimėjimą. Ispanai šventė pergalę dviejų taškų skirtumu 23:25. Nepaisant šios nesėkmės, VDU komanda pateko į žaidynių krepšinio turnyro ketvirtfinalį. Primename, kad dėl įtempto varžybų tvarkaraščio grupės etape buvo žaidžiama du kėlinius po dešimt minučių.

Patyrusi šaltą Ispanijos krepšinio dušą, finaliniame etape VDU komanda su savo sėkme daugiau nebežaidė. Ketvirtfinalyje lietuvių laukė iš egzotiškosios Pietų Afrikos Respublikos atvykę Keiptauno universiteto krepšininkai. Rimtai nusiteikę Lietuvos atstovai nepaliko varžovams jokių vilčių ir pasiekė didžiausią  pergalę (39:6) turnyre. Pusfinalyje VDU krepšininkų  priešininkai buvo Sarjaho Amerikos universiteto (JAE) atstovai. Arabai iniciatyvą paleido jau varžybų pradžioje ir likusį rungtynių laiką tik bandė vytis. Deja, šių pastangų buvo maža ir, pralaimėję rezultatu 27:18, į finalą jie praleido VDU komandą.

Finaliniame mače, kuriame buvo žaidžiami keturi kėliniai po aštuonias minutes, lietuviai susitiko su Kataro universitetu. Pirmąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo VDU žaidėjai (6:0). Netrukus žaidimo ritmą pajuto ir Kataro studentai, kurie neleido lietuviams pabėgti į priekį ir po pirmo kėlinio atsiliko tik dviem taškais – 11:9.

Antrąjį ketvirtį keturiais taškais iš eilės pradėjo Kataro studentai, persverdami rezultatą ir išsiverždami į priekį 13:11. Tačiau netrukus sėkmė lydėjo Lietuvos sportininkus: jie pelnė 8 taškus be atsako ir įgijo  6 taškų pranašumą (19:13). Po šio sėkmingo epizodo mūsiškiai nemažino žaidimo tempo ir ilgąją pertrauką pasitiko turėdami solidžią persvarą 33:17.

Paskutinėje varžybų pusėje VDU krepšininkai išlaikė ir net padidino turimą pranašumą. Trečiojo kėlinio pabaigoje po J. Griežės tritaškio metimo VDU įgijo rekordinę aštuoniolikos taškų persvarą 49:31. Lemiamame ketvirtyje Kataro sportininkai dar bandė kovoti, bet sumažinti skirtumo bent iki vienženklio jiems nepavyko ir Lietuvos sportininkai šventė pergalę žaidynių „EUROROMA 2013“ krepšinio turnyre rezultatu 54:41. Prie VDU komandos pergalės finale labiausiai prisidėjo Lukas Žukauskas (15 tšk.), Justas Kalinauskas (13 tšk.), Mantas Levickas (7 tšk.).

Paulius Bakanauskas