VDU – konferencija „Religija(-os) ir galia(-os)“

Spalio 5-6 dienomis VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23) vyks konferencija „Religija(-os) ir galia(-os)“ („Religion(s) and Power(s)“), skirta religijos vaidmeniui socialiniame gyvenime, religinėms ir nacionalinėms tapatybėms ir kitoms temoms.

Renginyje dalyvaus pranešėjai iš JAV, D. Britanijos, Vengrijos, Italijos, Vokietijos, Lenkijos ir kitų šalių. Plenarinius pranešimus skaitys Kalifornijos universiteto Santa Barbaroje (JAV) W. H. Capps etikos, religijos ir visuomenės gyvenimo centro direktorė, profesorė Kathleen M. Moore ir Jogailaičių universiteto (Lenkija) mokslininkė Katarzyna Zielinska.

Pranešimus taip pat skaitys Dianne Kirby ir Lisa Isherwood (Winchesterio universitetas, D. Britanija), Anna Vancsó (Budapešto Corvinus universitetas, Vengrija), Kristina Jonutytė (Maxo Plancko socialinės antropologijos institutas, Vokietija), Jason Garcia Portilla (Sankt Galleno universitetas, Šveicarija), Anna-Konstanze Schröder (Ruhro universitetas Bochume, Vokietija), Michael Strmiska (SUNY Orange kolegija, JAV), Massimo Introvigne (Naujųjų religijų centras CESNUR, Italija), Agita Misane (Latvijos universitetas, Latvija), Atko Remmel (Tartu universitetas, Estija), VDU Sociologijos katedros vedėja prof. dr. Milda Ališauskienė ir daugelis kitų.

Renginį organizuoja Lietuvos religijotyrininkų draugija, kartu su Latvijos religijos studijų ir Estijos religijos studijų draugijomis.

Konferenciją remia Lietuvos mokslo taryba.

Konferencijos tinklalapis