VDU krepšinio komandai – LSKL bronza

Gegužės 30 d. Kauno sporto halėje Lietuvos studentų krepšinio lygos mažajame finale VDU krepšininkai sutriuškino Šiaulių universiteto komandą (98:67) ir iškovojo Lietuvos studentų krepšinio lygos bronzą!

Tituluočiausia Lietuvos studentų sporto komanda, VDU krepšininkai, šiemet pirmą kartą per paskutinius 13 metų kovojo ne lygos didžiajame finale, o rungtynėse dėl trečiosios vietos. Net dešimtąjį LSKL čempionų titulą gynusi VDU komanda degė sportiniu pykčiu ir siekė reabilituotis savo žiūrovų akivaizdoje – tai padaryti jiems pavyko jau per pirmuosius du kėlinius, kurių pabaigoje VDU turėjo 29 taškų pranašumą (60:31).

Bronzos laimėtojų gretose labiausiai pasižymėjo Adomas Drungilas (17 taškų), Rolandas Jakštas (13), Edgaras Ulanovas ir Paulius Beliavičius (po 12). Dar po 11 taškų pridėjo Paulius Sorokas (11 atk. kam.) ir Šarūnas Vasiliauskas (10 rez. perd.). Šiauliečių komandoje naudingiausiai žaidė Julius Jucikas (16 taškų), Laurynas Samėnas (14), Šarūnas Kulevičius (10).

Finale dėl LSKL čempionų vardo šiemet kovojo Mykolo Romerio universiteto ir Lietuvos sporto universiteto studentai. Rezultatu 80:74 nugalėjo MRU krepšininkai.

VDU treneris Arūnas Juknevičius pripažino, kad iki finalo pritrūko tik sėkmės, buvo neįprasta kautis ne dėl aukso, o dėl bronzos medalių. „Galbūt dėl to dabar netrykštame džiaugsmu, nors ir iškovojome pergalę. Kita vertus, negali žinoti, gal ateis diena, kai kiekviena pergalė bus labai svarbi. Tačiau dabar mums trečia vieta – didelis žingsnis atgal“, – sakė treneris. Jo teigimu, visas sezonas buvo sunkus, kadangi nemažai žaidėjų kentėjo nuo traumų, prisidėti negalėjo „Žalgiryje“ žaidžiantys krepšininkai. „Tikiu, kad kitąmet bus lengviau, mūsų pirmakursiai ir antrakursiai sustiprės ir vėl galėsime kautis dėl čempionų titulo“, – ambicijų neslėpė A. Juknevičius.

Pusfinalyje VDU komanda turėjo pripažinti Mykolo Romerio universiteto žaidėjų pranašumą (81:77). Rungtynės buvo vertos finalo: pirmus du kėlinius vyko atkakli, apylygė kova, o po didžiosios pertraukos MRU pirmavo 4–7 taškais. Tačiau VDU krepšininkai nepasidavė ir ketvirtajame kėlinyje net persvėrė rezultatą savo naudai (72:70). Nepaisant to, gausiai palaikomi savo sirgalių, varžovai nepasimetė ir, susigrąžinę pranašumą, nebepaleido pergalės iš rankų.

VDU komandos trenerio A. Juknevičiaus teigimu, apylygėse rungtynėse pralaimėjimą lėmė nepataikyti tolimi metimai. MRU krepšininkai tritaškius metė net 50 proc. taiklumu, tuo tarpu VDU pavyko įmesti tik 8 iš 31 (26 proc.). „Akimirkomis atrodė, kad kamuolys jau krepšyje, tik staiga išsisuka ir iššoka, o varžovams atvirkščiai: pasisuka ant lanko ir įrieda į krepšį. Tokios akimirkos – itin slegiančios. Po jų krenta pasitikėjimas savo jėgomis ir atsiranda papildomas susikaustymas. Jei būtų įkritę keli metimai, viskas galėjo apsisukti kita linkme“, – sakė A. Juknevičius. Kita vertus, pasak trenerio, visą laiką negali būti čempionu – visoms komandoms kažkada bent trumpam tenka užleisti šią vietą.

LSKL informacija

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.