VDU kamerinis orkestras koncertavo Kipre (FOTO)

VDU kamerinis orkestras grįžo iš savo pirmosios koncertinės kelionės į užsienį. Rugsėjo 27 – spalio 1 dienomis orkestras viešėjo Kipro Respublikoje, kur dalyvavo renginyje „Euro-Mediterranean Youth Music Expo 2012“, skirtame jauniems talentingiems menininkams iš Europos ir Artimųjų Rytų.

Be jaunųjų talentų, į šį forumą kviečiami profesionalūs atlikėjai, atstovaujantys įvairiems muzikiniams žanrams (klasikai, džiazui, populiariajai, folkloro, roko ir kt. muzikai). Čia taip pat atvyksta įvairių sričių muzikos pedagogai, koncertų organizatoriai ir profesionalūs muzikai, multimedijų atstovai, įrašų studijų vadovai. Renginių spektras labai įvairus – tai ir meistriškumo kursai, edukaciniai renginiai, diskusijos, seminarai bei, žinoma, prisistatymo koncertai.

VDU kamerinis orkestras buvo pakviestas į šį renginį konkurso keliu – pretendentai, kurių buvo virš šimto, privalėjo atsiųsti savo koncertinius įrašus ir pagal juos vėliau buvo išrinkti keliolika įvairių žanrų muzikos kolektyvų.

Orkestrui buvo patikėtas pasirodymas reprezentaciniame koncerte, kuris vyko prestižiniame teatre „Rialto“ Limasolyje, viename iš didžiausių Kipro kurortų. Jame kolektyvas griežė E. Elgaro „Serenadą styginiams op. 20“, F. Mendelssohno „Simfoniją styginiams Nr. 6“. Organizatorių paprašytas pristatyti lietuvišką muziką, orkestras pagriežė ir virtuozišką Arvydo Malcio „Paukščių taką“.

Anot orkestro meno vadovo ir dirigento Roberto Bliškevičiaus, „tai buvo tikras išbandymas jauniesiems Kauno muzikams, nes daugeliui jų dar nebuvo tekę griežti tokio lygio renginyje ir tokioje prestižinėje salėje. Koncertą labai entuziastingai ir šiltai priėmė tiek „Expo“ dalyviai, tiek miesto visuomenė. Kauniečiai įrodė, jog yra pajėgūs atstovauti ne tik savo Alma mater – Vytauto Didžiojo universitetui – bei Kauno miestui, bet ir savo šaliai“.

Kitą dieną įvykusiame renginyje „Music Market“ atlikėjai galėjo pabendrauti tarpusavyje, susitikti su prodiuseriais, koncertų rengėjais, įrašų studijų vadovais. Šių susitikimų metu orkestras pristatė Vytauto Didžiojo universitetą ir VDU Muzikos akademiją. Taip pat buvo susitarta dėl bendradarbiavimo su Egipto kultūros sklaidos projektų prodiuseriais, Jordanijos, Europos šalių atlikėjais ir Kuveito Muzikos akademija. Pastarosios viceprezidentas dr. Saleh H Al-Harbi orkestrui negailėjo komplimentų, buvo sužavėtas jo pasirodymu. VDU muzikantus gyrė ir festivalio organizatoriai – Limasolio kultūros veikėjų asociacija „Epilogi“ (Cultural Movement of Limassol „EPILOGI“).

Orkestro meno vadovas Robertas Bliškevičius džiaugėsi, jog jaunieji Kauno talentai drąsiai prisiėmė atsakingos misijos naštą ir pateisino orkestrą parėmusio Vytauto Didžiojo universiteto pasitikėjimą, o ypač jo rektoriaus prof. Zigmo Lydekos, kuris iškart atsiliepė į orkestro prašymą jį paremti.

Artimiausias VDU kamerinio orkestro pasirodymas – spalio 13 d., šeštadienį, 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje, kur vyks tarptautinio kamerinės muzikos festivalio „Muzikos ruduo“ atidarymo koncertas. Jo metu susirinkusieji išgirs ir Kauno kompozitoriaus A. Bartulio kūrinio ,,Mūsų Lietuva“ saksofonui ir kameriniam orkestrui premjerą. Solo partiją atliks vienas žymiausių Lietuvos saksofonininkų Liudas Mockūnas.