VDU kameriniame merginų chore šilta ir žiemą (ATNAUJINTA)

VDU Kameriniam merginų chorui šis rudens-žiemos sezonas – kaip reta prasmingas ir intensyvus. 2011-aisiais choras rengė koncertus visoje Lietuvoje ir užsienyje, o šiuos metus pradėjo repeticijomis, pasiruošimais pasirodymams ne tik VDU 90-mečio šventėje, bet ir tarptautiniame festivalyje Gdanske. Choras kviečia merginas dalyvauti atrankose ir prisijungti – narių atrankos vyksta nuo vasario 23 d., kiekvieną pirmadienį ir ketvirtadienį, 19 val., VDU Centriniuose rūmuose (S. Daukanto g. 28–407).

2011 m. lapkričio 19 d. VDU Kamerinis merginų choras koncertavo Lietuvos kariams Radviliškyje, kur Kariuomenės dieną minėjo valstybės karinės oro pajėgos. Renginys vyko visai šalia garsiojo Zoknių oro uosto, kuriame dislokuojami šalį saugantys NATO naikintuvai. Kariškiai choristes apdovanojo dėmesiu, ovacijomis ir specialiu karinių oro pajėgų suvenyru.

Atšventusios savąją šventę – naujų dainininkių krikštynas – jau kitą dieną, lapkričio 20 d., merginos dalyvavo XIV-ame Lietuvos aukštųjų mokyklų chorų festivalyje Šiauliuose, kur šv. Petro ir Pauliaus katedroje kartu su kitais chorais, solistų (brolio ir sesers) duetu bei kameriniu orkestru lotynų bei japonų kalbomis atliko iškilaus kompozitoriaus Karlo Jenkinso kūrinį – pasaulyje labai populiarų ir jaunimo mėgstamą „Requiem“. Choro merginos džiaugėsi koncerto sėkme, gyrė festivalio organizatorių surengtą vakarėlį klube „Havana“.

Gruodžio 9 d. VDU merginų choras Ežerėlio bendruomenės kvietimu koncertavo miestelio kultūros centro salėje, kuri pasižymi puikia akustika. Kultūros centro direktorė tąsyk po koncerto dėkodama pasakė, jog „tokio lygio choras Ežerėlyje dar nėra dainavęs“. Klausytojų dėmesį patraukė Venesuelos kompozitoriaus Alberto Grau chorinė-sceninė pjesė „Como Tu“ („Tokia kaip tu“) – šiuolaikiškas, sudėtingas daugiabalsis gyvos nuotaikos kūrinys. Jauniesiems klausytojams buvo smagu girdėti B. Kutavičiaus ir V. Bložės dainą-pasaką „Miško varlytė“.

Turbūt didžiausią įspūdį choro narėms paliko gruodžio 18-osios koncertas Birštono kultūros centre. Į valandos trukmės choro koncertą susirinko kone pilna salė žiūrovų. Po koncerto vietos klebonas Jonas Dalinevičius tiek choristes, tiek žiūrovus vaišino pietumis, o VDU choro merginas pakvietė pasilepinti „Tulpės“ sanatorijos vandens parke. Nors tuo metu jau vyko sesija, parke pora valandų trukusios maudynės, plaukiojimas ir pirtys, regis, ne tik netrukdė, bet veikiau padėjo ruoštis egzaminams.

2012 metus VDU Kamerinis merginų choras pradėjo stovykla, kurioje atostogų metu savaitę rytais ir vakarais tęsėsi kasdienės repeticijos. Nors VDU Centriniuose rūmuose vyko aktyvūs remonto darbai – statybininkai keitė auditorijų duris, „grojo“ įvairios paskirties  pjūklais ir šlifuokliais – choro atstovų teigimu, tai jiems netrukdė.

Po ilgų repeticijų, vasario 15-ąją merginos kartu su kitais Kauno aukštųjų mokyklų studentų chorais dalyvavo iškilmingame Lietuvos universiteto 90-mečio minėjime-koncerte, kuris vyko Kauno filharmonijoje.

Vasario 16-ąją Punsko lietuvių licėjaus kvietimu VDU Kamerinis merginų choras koncertavo vietos lietuviams; iš ten jis vyko į Gdanską, kur vyko I-asis tarptautinis chorų festivalis. Jame įvairiose kategorijose pasirodė ne tik VDU atstovės, bet ir dar 15 chorų iš 8 pasaulio šalių. Universiteto choristėms pavyko iškovoti antrąją vietą – joms įteikti sidabro diplomai.

Grįžusios iš Lenkijos, kovo 29 d. choristės dainuos IV-ajame Kauno aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalyje, kuris šį kartą vyks Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos salėje. Festivalyje dalyvauti planuoja visų Kaune esančių aukštųjų mokyklų chorai, tarp jų – ir naujasis Kūno kultūros akademijos choras.

Gegužės 12 d. VDU Kamerinis merginų choras dainuos Kauno karininkų Ramovėje, kur vyks tradicinis XV-asis merginų ir moterų chorų festivalis „Ave Maria“, skirtas motinoms. Birželio 2-ąją choras dalyvaus Kauno dainų šventėje, kuri šiemet bus skirta poetui Maironiui.

Choras džiaugiasi, kad veiklos daug, ir, nepaisant žiemos, VDU Kameriniame merginų chore – šilta. Kviečiame įsijungti į jo gretas! Atrankos į chorą vyksta nuo vasario 23 d., kiekvieną pirmadienį ir ketvirtadienį, 19 val., VDU Centriniuose rūmuose (S. Daukanto g. 28–407).

Doc. Viktoras Masevičius, VDU Kamerinio merginų choro vadovas

Kviečiame žiūrėti nuotraukas iš VDU Kamerinio merginų choro koncertų Punske ir Gdanske.