VDU bendrabutis Nr. 1 – „Taika“

Pirmasis universitetui suteiktas bendrabutis, sukaupęs daugiausia studentiškų tradicijų ir tarp kitų VDU bendrabučių garsėjantis draugiškumu bei vienybe tarp ten gyvenančių studentų. 2011 m. šis bendrabutis buvo iš pagrindų renovuotas, tad iki šiol studentams yra sudarytos komfortabiliausios sąlygos gyventi.

12 aukštų gyvenamajame bendrabutyje yra blokinė kambarių sistema – gyvenamajame bloke yra du naujais baldais apstatyti kambariai – vienas dvivietis, kitas – trivietis. Studentai, gyvenantys viename bloke, naudojasi bendru vonios ir WC kambariu. Studentai savo kambaryje gali naudotis interneto ir televizijos prieiga. Kiekviename pastato aukšte įrengtos patogios virtuvės. Kieme – vieta dviračiams, automobiliams.

Kiekviename „Taikos“ aukšte studentams yra sukurtos jaukios erdvės: veikia skaitykla su bevielio interneto zona, įrengti rūkomieji, rūsyje galima rasti skalbyklą ir džiovyklą, studentų užimtumo poreikiams tenkinti įrengta poilsio zona, žaidimų erdvė bei sporto kambarys.

Mokesčiai

Apgyvendinimo VDU bendrabučiuose mokesčiai, kurie turi būti sumokėti už visą einamąjį mėnesį iki einamojo mėnesio 10 (dešimtos) kalendorinės dienos, skaičiuojami pagal kambario tipo tarifą. Vienos gyvenamosios vietos paros kaina „Taikos” bendrabutyje nuo 2017 m. rugpjūčio 1 d.:

  • Dviviečiame kambaryje – 3 Eurai/para
  • Triviečiame kambaryje – 2 Eurai/para

Į šią sumą įskaičiuoti visi komunaliniai mokesčiai susiję su bendrabučio gyvenamosios vietos eksploatacija.

Bendrabutyje galima pasinaudoti mokamomis savitarnos skalbyklos paslaugomis:

  • Skalbimas – nuo 2,5 euro (10 kg)
  • Džiovinimas – 1,5 euro (10 kg)

Svarbi informacija

Apsigyvenant, bendrabutyje reikia pasirūpinti:

  • patalyne (pagalve, antklode) bei jos užvalkalais, lovos užtiesalu bei rankšluosčiu
  • virtuvės reikmenimis (puodeliu, lėkšte, stalo įrankiais, puodu, keptuve, virduliu ir pan.)
  • dviviečiuose kambariuose – universitetas pasirūpino šaldytuvais, triviečiuose turite pasirūpinti patys (pagal poreikį)
  • kitais asmeniniam naudojimui skirtais daiktais ar inventoriumi.

Susisiekimas su universitetu

Artimiausios stotelės šalia bendrabučio – „Taikos pr.“ (Pramonės pr.) ir „Statoil“ (Taikos pr.):

Pritaikymas neįgaliųjų poreikiams

I-ame bendrabučio aukšte yra 4 kambariai, pritaikyti neįgaliųjų specialiesiems poreikiams tenkinti. Judėjimo negalią turintiems studentams yra pritaikyta įeiga į bendrabutį. Rekonstruoti liftai suteikia galimybę neįgaliems studentams patekti į visas, išskyrus skalbyklą,  bendro naudojimo erdves esančias dvylikos aukštų bendrabutyje.

Daugiau informacijos teikia

Studentų reikalų departamentas

Bendrabučio administracija