VDU Istorijos menė duris atvėrė Č. Milošo jubiliejui skirtai parodai

Vasarį VDU Didžiojoje auloje vyko pirmasis Nobelio literatūros premijos laureato Česlovo Milošo šimtmečiui skirtų renginių – parodos „Sugrįžimas / Powrόt / Return“ atidarymas.  Nuo kovo 3 dienos šią ekspoziciją galime išvysti Vytauto Didžiojo universiteto Istorijos menėje (K. Donelaičio g. 58).

2011 metus paskelbus Česlovo Milošo metais, Vytauto Didžiojo universitetas vieno žymiausių praėjusio šimtmečio poetų, Nobelio literatūros premijos laureato, VDU Garbės daktaro, profesoriaus Č. Milošo gimimo šimtmetį paminės šventiniais renginiais universitete ir kūrėjo tėviškėje Šeteniuose.

Pirmasis Česlovo Milošo jubiliejui skirtų renginių vyko Vytauto Didžiojo universiteto erdvėse – VDU Didžiojoje auloje buvo atidaroma iškiliam kūrėjui skirta paroda „Sugrįžimas / Powrόt / Return“. Joje fotografijų, ištraukų iš poeto sakytų kalbų bei eilėraščių pagalba lankytojams pasakojama apie poeto sugrįžimą į Lietuvą po 52 metų.

Paroda „Sugrįžimas“ liudija apie Česlovo Milošo istorinės kelionės laike ir erdvėje etapą. Lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis apie šią kelionę pasakojanti ekspozicija Česlovo Milošo metais keliaus šio žymaus kūrėjo keliais Lietuvoje ir užsienyje.

Išsamesnę informaciją, parodos atidarymo foto ir videoreportažą rasite čia.

Kviečiame susipažinti su Česlovo Milošo šimtmečiui skirtų renginių programa.