VDU išmanaus miesto projektas – atvira aplinka žmonėms

Žurnalo „Structum“ organizuojamame miesto architektūrinių koncepcijų kūrimo konkurse „Išmanusis miestas“ Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atstovai šiemet parengė projektą Šiaulių rajono Kuršėnų miesto vizualiniam identitetui kurti.

Architektūrinio projekto Kuršėnams VDU atstovai: Raminta Miškinė, Tomas Puida, Miglė Dumbliauskaitė, Lina Pranaitytė, Urtė Pakers, Eglė Januškienė – architektė). Projekto vadovė – VDU Menų fakulteto dėstytoja doc. dr. Jūratė Tutlytė. Vika Pranaitytė – architektė-konsultantė.

Anot VDU komandos, išmaniųjų technologijų sprendimai papildys architektūriškai atsinaujinusį Kuršėnų miestą ir padės pritraukti daugiau turistų, skatins propaguoti aktyvų poilsį. Išnagrinėjus miesto teritorijų prieinamumą įvairioms amžiaus grupėms ir jau esamą situaciją pagal poreikį pagrindinė amžiaus grupė, kuriai skirtas siūlomas kalendoriaus (laikrodžio) sprendimas – vaikai, jaunimas, šeimos. Kuršėnų vizualinio identiteto kūrimo procese svarbus edukacijos principas, veikiantis kaip žaidimo forma.

„Erdvė virsta vietomis ne dėl nugludintų architektūrinių formų ar dizaino, o dėl žmonių jose, kur verda pilnas šurmulio, bendravimo, buvimo kartu gyvenimas ir nieko mieste nėra gražesnio už jo aplinkos atvirumą bei pagarbą žmogui“, – pagrindinę parengto projekto idėją pristato doc. dr. Jūratė Tutlytė.

VDU komandos teigimu, svarbu, kad išmanusis miestas būtų darnus ekonomine, socialine, kultūrine, ekologine prasmėmis, išsiskiriantis tolerancija, didele talentų koncentracija bei technologiniu pažangumu.

Šių metų konkurso „Išmanusis miestas“ pagrindinė užduotis – teritorinės miestų plėtros kompleksinė galimybių studija – miestams svarbių perspektyvių teritorijų pritaikymas dabartiniams poreikiams ir šių teritorijų kompleksinis atnaujinimas, vadovaujantis darniosios plėtros principais. Informacinių technologijų ir duomenų srautų potencialo pritaikymas, siekiant pagerinti urbanistinę miesto erdvę bei miestiečiams skirtas paslaugas ir skirtingų kompetencijų suderinimas, ieškant visapusiškai motyvuotų ir realistiškų pasiūlymų.

Kviečiame balsuoti už VDU projektą internete.